موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علوم و فنون فضایی

a/31315 :کد

0

روسیه به دنبال ساخت پایگاه دائمی در ماه تا ۲۰۳۰

  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۲۱
تعداد بازدید : ۳۴۴   
 تحلیل ایران -روسیه به دنبال ساخت پایگاه دائمی در ماه تا ۲۰۳۰

سازمان فضایی روسیه در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک پایگاه سرنشین‌دار دائمی در ماه است که ماژول‌های آن بر روی شش موشک جداگانه به فضا ارسال خواهند شد.

 

سازمان فضایی روسیه در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک پایگاه سرنشین‌دار دائمی در ماه است که ماژول‌های آن بر روی شش موشک جداگانه به فضا ارسال خواهند شد.
 

به گزارش تحلیل ایران، این کشور در حال ساخت موشک حامل Angara-A5V برای ارسال قطعات به ماه است. هنگامی که اجزای این پایگاه به ماه منتقل شدند، مونتاژ آن برای 10 سال ادامه خواهد یافت.

روسیه قرار است در سال 2024 یک ماهنورد را به قمر زمین بفرستد تا مناطق احتمالی را بررسی کند و سپس در سال 2030 یک انسان را بر روی ماه فرود بیاورد.به گفته آژانس خبری دولتی Tass، ساخت ماهنورد لونا 25 در حال حاضر آغاز شده است.

مسکو پیش از این گفته بود که قصد دارد این پایگاه را بصورت دائمی بسازد.سال گذشته دیمیتری روگوزین، معاون نخست‌وزیر روسیه اظهار کرد: ما برای همیشه به ماه خواهیم آمد.

وی افزود: ماه یک نقطه میانی در رقابت نیست. ماموریت ما یک هدف جداگانه و حتی جامع است. منطقی است که حدود 10 یا 20 پرواز به ماه انجام شود و سپس به مقصد مریخ یا سیارکها پرواز کنیم. این فرآیند دارای سرآغاز بوده اما پایانی ندارد. ما برای همیشه به ماه می‌آییم.این در حالیست که آمریکا بیشتر بر روی مریخ متمرکز بوده که قابل سکونت‌ترین سیاره در منظومه شمسی پس از زمین است.
منبع: ایسنا

 

                               

روسیه     زمین     ماه     فضا     ایستگاه فضایی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :