موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/31326 :کد

0

ایران به بازیگری موثر در صحنه بین المللی تبدیل شده است

  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۴۱
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -ایران به بازیگری موثر در صحنه بین المللی تبدیل شده است

سفیر کشورمان در بخارست با اشاره به موقعیت بی نظیر جمهوری اسلامی در ایجاد صلح و ثبات در منطقه، تصریح کرد: ایران به بازیگری موثر در صحنه بین المللی تبدیل شده است.

سفیر کشورمان در بخارست با اشاره به موقعیت بی نظیر جمهوری اسلامی در ایجاد صلح و ثبات در منطقه، تصریح کرد: ایران به بازیگری موثر در صحنه بین المللی تبدیل شده است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایرنا از سفارت ایران در بارست، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بخارست و استاندار، شهردار، قائم مقام رئیس شورای شهر آلبایولیا رومانی و همچنین رئیس دانشگاه این شهر طی نشستی بر گسترش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف از جمله صنعتی، بازرگانی و فرهنگی تاکید کردند.


«حمید معیر» روز شنبه در جمع اساتید، دانشجویان و روسای دانشکده های مختلف شهر آلبایولیا، گفت: موقعیت بی نظیر جمهوری اسلامی ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه کشورمان را به بازیگری موثر در صحنه بین المللی تبدیل کرده و اهمیت رایزنی تهران موجب شده که تهران به یکی از مقصدهای اصلی رایزنی دیپلماتیک از جمله از سوی کشورهای اروپایی تبدیل شود.
وی در ادامه سخنان خود به تشریح دستاوردهای علمی و آموزشی در جمهوری اسلامی ایران به ویژه در زمینه های نانو تکنولوژی، بیوتکنولوژی، صنایع نفت و گاز و فناوری کامپوزیت، IT و ICT ، هوا فضا و پرتاب ماهواره به مدار زمین، صنایع دریایی، سازندگی راه و ساختمان و مناطق روستایی اشاره کرد.


وی با اشاره به رتبه بالای علمی کشورمان در سطح جهانی، تلاش جمهوری اسلامی ایران را جهت کسب مرکزیت تولید علم و صادرات آن امری مفید برای کشورهای دوست ایران بر شمرد.
سفیر کشورمان با تشریح بحران های منطقه ای به ویژه در منطقه خاورمیانه گفت: در عصر جهانی شدن که تهدیدها مرز نمی شناسند افراط گرایی خشونت طلب و تروریسم همچنان در حال شیوع است و مناطق دور و نزدیک را درگیر می کند.
وی افزود: بسیاری از تروریست ها جوان هایی هستند که در کشور های غربی رشد یافته و سپس به تروریست تبدیل شده اند. آنها در جوامع غیر دموکراتیک بزرگ نشده اند آنها در غرب بزرگ شده اند و متاسفانه به سوریه و عراق آمده و به داعش پیوسته اند.


وی افزود: این یک سوال جدی است که غربی ها باید از خود بپرسند که چه موردی اشتباه بوده که تعداد زیادی از افراطیون خاورمیانه از جوامع غربی و بویژه اروپایی هستند؟
معیر تاکید کرد: تعامل و همکاری با همه کشورها یک اولویت و راهبرد اصلی در تنظیم سیاست و روابط خارجی دولت دکتر حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران است.
سفیر کشورمان در بخارست افزود: ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر تشکیل یک جبهه متحد علیه افراط گرایی خشونت طلب تاکید کرده و پیشنهاد تدوین یک بر نامه عملی جامع برای این منظور را ارائه کردند که با اجماع نمایندگان کشورهای عضو به تصویب رسید.


معیر در خاتمه سخنان خود با اشاره به نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان غربی به تشریح محتوای این پیام پرداخت و گفت: رهبری جمهوری اسلامی ایران در این نامه از جوانان غربی می خواهند که با رویکرد جدیدی در پی یافتن راه حل مناسب برای مشکلات مبتلا به جوامع بشری باشند که متاسفانه در عصر حاضر به شدت آسیب پذیر شده اند.
در این نشست، چندین نسخه از پیام مقام معظم رهبری که به زبان رومانی ترجمه شده بود را بین حاضرین توزیع کرد.


رئیس دانشگاه شهر آلبابولیای رومانی نیز با اشاره به اینکه در آینده نزدیک یک هیات رومانی به ریاست وزیر علوم این کشورجهت گفت و گو برای گسترش همکاری های علمی و فرهنگی به جمهوری اسلامی ایران سفر خواهد کرد به امکانات فراوان دو کشور جهت گسترش همکاری های دوجانبه از جمله در زمینه های علمی و فرهنگی اشاره کرد.

                               

سفیر     ایران     بخارست     رومانی     روابط    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :