موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دفاع مقدس

a/31350 :کد

0

امروز؛ رونمایی از نحوه شناسایی شهدای گمنام

  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ — ۰۸:۰۹
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -امروز؛ رونمایی از نحوه شناسایی شهدای گمنام

شصت و هشتمین جلسه سینما روایت، امروز، یکشنبه با نمایش مستند «نام و نشان» ساخته مهدی جعفری به موضوع شناسایی شهدای گمنام می پردازد.

شصت و هشتمین جلسه سینما روایت، امروز، یکشنبه با نمایش مستند «نام و نشان» ساخته مهدی جعفری به موضوع شناسایی شهدای گمنام می پردازد.

به گزارش تحلیل ایران ، شصت و هشتمین جلسه سینما روایت به رونمایی از مستند جذاب «نام و نشان» ساخته «مهدی جعفری» اختصاص دارد.

جعفری که پیش از این مستند «بیست و سه و آن یک نفر» را تولید کرده ، در «نام و نشان» به موضوع فرایند شناسایی پیکر شهدا پرداخته است. این مستند محصول انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس است.

روح الله سهرابی قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، درباره «نام و نشان» می گوید: این فیلم دو روایت موازی اما مرتبط را یدک می‌کشد که در روایت اول مسیرِ علمی شناسایی هویت پیکرِ بی‌ نام و نشان شهدا را شاهد هستیم که به گونه‌ ای کاملاً حساب شده و علمی فرآیند شناسایی را به تصویر می ‌کشد و در روایت دوم حس و حال حاکم بر خانواده‌ها و تأثیر عمیق شناختن هویت شهدای گمنام برای خانواده ‌های آنهاست که مخاطب را با خود درگیر می‌ کند. فیلم مستند «نام و نشان» بدون آنکه بخواهد با درشت نمایی و بزرگنمایی حرف بزند، به خوبی و با صمیمیت خاصی هدف خود را دنبال می­‌کند و اتفاقاً به نظرم به خوبی از عهده آنچه قرار است بگوید برمی‌آید.

در جلسه این هفته سینما روایت مستند «نام و نشان» با حضور کارگردان اثر، عزیزالله حمید نژاد کارگردان سینما، مدیران انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و خانواده شهدایی که در این مستند به شناسایی آن ها اشاره شده است، رونمایی خواهد شد.

شصت و هشتمین جلسه سینما روایت روز یکشنبه 22 آذر ماه راس ساعت 17 در مجتمع فرهنگی اسوه واقع در خیابان انقلاب اسلامی، نبش خیابان بهار جنوبی برگزار می شود.

 منبع : مشرق

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :