موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/31425 :کد

0

جدیدترین رزم ناو آمریکایی از کار افتاد

  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۳۵۶   
 تحلیل ایران -جدیدترین رزم ناو آمریکایی از کار افتاد

جدیدترین رزم ناو آمریکایی پس از گذشت ۲۰ روز از به خدمت گرفتن آن در نیروی دریایی این کشور، به علت بروز اشکال در سیستم موتور از کار افتاد.

 

جدیدترین رزم ناو آمریکایی پس از گذشت 20 روز از به خدمت گرفتن آن در نیروی دریایی این کشور، به علت بروز اشکال در سیستم موتور از کار افتاد.

 

به گزارش تحلیل ایران، شبکه خبری 'راشاتودی' روسیه روز یکشنبه گزارش داد: رزمناو 'یو.اس.اس میلواکی' (USS Milwaukee) که از نوع ناوهای مختص نبردهای ساحلی است، پس از گذشت سه هفته از آغاز فعالیتش و به دنبال اشکال در سیستم نیروی محرکه موتورهای آن، جمعه گذشته (20 آذرماه) از کار افتاد.

 

بنابراین گزارش، این رزم ناو که از 'هالیفکس' کانادا عازم 'میپورت' در فلوریدای آمریکا بود ، اکنون با بروز مشکل نیاز به تعمیرات اضطراری دارد و برای رفع نقص به یک پایگاه نیروی دریایی در 'ویرجینیا' آمریکا، یدک می شود.

 

'جان مک کین' سناتورجمهوریخواه آمریکا و رئیس کمیته خدمات نظامی سنا، در واکنش به این خبر گفت: 'گزارش از دست رفتن توان محرکه رزم ناو یو.اس.اس میلواکی بشدت هشدار دهنده است، بویژه آنکه فقط 20 روز از به خدمت گرفتن آن می گذرد.'

 

بنابراین گزارش، رزم ناو یو.اس.اس میلواکی از نوع رزم ناوهای 'فریدوم' (Freedom) ساخت شرکت آمریکایی لاکهید مارتین بوده که برای گشت های ساحلی و رزم های نزدیک به خشکی طراحی و ساخته شده است.

 

راشاتودی گزارش داد: ساخت این نوع از رزم ناوها با مشکلِ کمبود بودجه روبرو است و این که کشتی های جنگی از این دست، در نبردهای واقعی توان مقابله نداشته باشند، موجب نگرانی مقام های آمریکایی می شود.رزمناو یو.اس.اس میلواکی با 115متر درازا و 18 متر پهنا، در دسامبر 2013 به آب انداخته شد و در 21 نوامبر2015 (30 آبان ماه) به خدمت نیروی دریایی آمریکا درآمد.

منبع: ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :