موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/31516 :کد

0

وزیر کشور آلمان رد پناهندگان در مرزها را ممکن دانست

  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ — ۲۱:۱۷
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -وزیر کشور آلمان رد پناهندگان در مرزها را ممکن دانست

وزیر کشور آلمان رد پناهندگان در مرزها را در آینده با توجه به هجوم بالای پناهندگان امکان پذیر دانست.

وزیر کشور آلمان رد پناهندگان در مرزها را در آینده با توجه به هجوم بالای پناهندگان امکان پذیر دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران، "توماس دمازیر"، وزیر کشور آلمان در گفتگو با روزنامه آلمانی "دی ولت"، این مسئله را ممکن دانست که آلمان در آینده پناهندگان را در مرزهای خود رد کند.

 

وی افزود: منطقه شنگن بدون کنترل های مرزی به طور دائم نمی تواند باقی بماند در صورتی که حمایت از مرزهای خارجی اروپا شکل نگیرد.

 

"دمایزیر"، در ادامه بر لزوم امنیت مرزهای خارجی اروپا و مذاکرات با ترکیه تاکید کرده و در بخش دیگری ازاین گفتگو اظهار داشت که هر چقدر شمار پناهندگان بیشتر می شود به همان اندازه بستن مرزهای آلمان دشوارتر است.

 

وی از نظر قانونی رد پناهندگان در مرزهای آلمان را امکان پذیر دانسته و البته گفت که از نظر سیاسی تا به حال بر خلاف این اقدام تصمیم گیری شده است.

 

وزیر کشور آلمان البته رد پناهندگان در مرزها را به عنوان آخرین راه حل ارزیابی کرده و گفت: ما به راه حلی نیاز داریم که نتیجه پایدار و دائمی داشته باشد. بنابراین اولویت حمایت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا است.

 

وی درباره پیش بینی کردن پناهندگانی که در سال 2016 به آلمان می آیند نیز گفت: من نمی خواهم و نمی توانم ای مسئله را پیش بینی کنم. من روی این مسئله کار می کنم که تعداد آن ها از سال 2015 کم تر شود. یک سنگ بنای مهم مذاکرت با ترکیه است.

 

"دمایزیر" در ادامه علت بالا رفتن سریع شمار پناهندگان در سال 2015 را این گونه برشمرد که یک دلیل آن در کنار رفتار یونان اختمالا اعلام مجارستان برای کشیدن حصارهای مرزی بود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

وزیر کشور     آلمان     پناهندگان     مرز        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :