موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/31530 :کد

0

فضانوردان ناسا ایستگاه فضایی بین‌المللی را ترک می‌کنند

  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۱
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -فضانوردان ناسا ایستگاه فضایی بین‌المللی را ترک می‌کنند

مقامات ناسا در تکاپو برای خارج کردن فضانوردان خود از ایستگاه فضایی بین‌المللی هستند.

مقامات ناسا در تکاپو برای خارج کردن فضانوردان خود از ایستگاه فضایی بین‌المللی هستند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مقامات سازمان فضایی ناسا اعلام کرده‌اند تا سال 2028 از ایستگاه فضایی بین المللی استفاده خواهند کرد و از همین زمان به دنبال ساخت یک پناهگاه و محل استقرار انسان‌ها خارج از کره زمین روی مدار کره ماه هستند. 
 
گفتنی است، هدف آنها ارسال فضانورد به سیاره مریخ در دهه 2030 میلادی است. 
در حال حاضر بودجه آژانس فضایی ایالات متحده، NASA  سه میلیارد دلار در سال است که انتظار می‌رود این بودجه در سال 2020 به 4 میلیارد دلار افزایش یابد. 
سازمان فضایی ناسا اعلام کرده است ایستگاه فضایی بین‌المللی در سالهای نه چندان دور تنها محل استقرار فضا نوردان در فضا نخواهد بود و باز نشستگی زود‌تر از انتظاری در سالهای آینده خواهد داشت. 
 
علاوه بر تصمیم‌گیری برای ساخت ایستگاه فضایی جدید بر روی مدار کره ماه سازمان ناسا در نظر دارد نسل جدیدی از فضا نوردان را تربیت و آنها را آماده سفر به سیاره مریخ کند. 
 
در عین حال گروهی از دانشمندان اعتقاد دارند سفر به سیاره مریخ با توجه به امکانات و فناوری‌های حال حاضر جهان تا چندین دهه آینده میسر نخواهد شد. 
 
مقامات بلندپایه ناسا حتی اعلام کرده‌اند در نظر دارند از پایگاه فضایی ساخته شده د مدار کره ماه برای ارسال فضا نوردان و نصب و تجهیز سفینه‌های فضایی به ماموریت‌های طولانی مدت از جمله سفر به سیاره مریخ استفاده کنند. گروهی از کارشناسان این اقدام ناسا را برای جدا شدن از روسیه در پایگاه‌های فضایی می‌دانند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :