موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/31531 :کد

0

هوای تهران، امروز و فردا آلوده است

  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۵
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -هوای تهران، امروز و فردا آلوده است

رییس مرکز سلامت گفت: در این شرایط افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند.

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به آلوده بودن هوای شهر تهران طی امروز و فردا گفت: در این شرایط افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبدا؛‌ دکتر خسرو صادق نیت ضمن اعلام این خبر افزود: به دلیل افزایش غبار صبحگاهی و بروز پدیده اینورژن و تداوم آن تا نیمه های روز دوشنبه 23 آذرماه ، انتظار  می رود افزایش کیفیت  آلاینده های ذرات معلق به مقادیر بالاتر از 166 رسیده و در محدوده ناسالم قرار گیرد.
 
وی با بیان اینکه تاثیر آلودگی هوا بر سلامت به عواملی نظیر ، نوع آلاینده های هوا ، غلظت آلاینده های هوا ، تداوم آلاینده های هوا و نوع گروه جمعیتی در معرض  خطر وابسته می باشد.، گفت: آلاینده های عمده  در هوا شامل‌: منوکسیدکربن ، دی اکسید نیتروژن ، دی  اکسید گوگرد ، ازون  و  ذرات معلق PM10,PM2.5  است که  هریک از این آلاینده ها با توجه به خصوصیات و ترکیبات آن پیامدهای سلامتی مختلفی را در بر خواهند داشت.
 
دکتر صادق نیت تصریح کرد: امروز 22 آذر ماه شاخص کیفیت هوا در شهر تهران 166 و آلاینده مسئول PM2.5 می باشد که در این شرایط افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند و افراد دیگر باید فعالیت های طولانی  یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
 
به گفته رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به دلیل افزایش غبار صبحگاهی و بروز پدیده اینورژن و تداوم آن تا نیمه های روز دوشنبه 23 آذرماه ، انتظار  می رود افزایش کیفیت  آلاینده های ذرات معلق به مقادیر بالاتر از 166 رسیده و در محدوده ناسالم قرار گیرد.
 
دکتر صادق نیت افزود: براساس پیش بینی سازمان هواشناسی به دلیل وجود توده هوای بارشی انتظار می رود از  عصر  23 آذر ماه از غلظت آلاینده ها ی هوا کاسته شود.
 
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به شهروندان تهرانی  توصیه کرد: هرگونه فعالیت بدنی خارج از منزل که افراد بطور متناوب و طی مدت چندین ساعت انجام می دهند که باعث افزایش ریتم دم و بازدم شده و یا ضربان قلب را شدت می بخشد بعنوان فعالیت های بدنی سنگین تلقی شده که در شرایط آلودگی هوا برای کلیه افراد ممنوعیت و محدودیت ایجاد می کند که انجام فعالیت های ورزشی  در فضاهای آزاد ، پیاده روی و کارهای خدماتی و عمرانی از این دست می باشند.
 
دکتر صادق نیت افزود:  در شرایطی که افراد به جهت شغلشان موظف هستند در محیط آزاد شهری حضور یابند  و زمان حضورشان حداقل 8 ساعت در روز می باشد توصیه می شود از تجهیزات حفاظتی نظیر ماسک های تنفسی استاندارد FFP1 , FFP2  استفاده نمایند.
وی تاکید کرد:  این ماسک ها حفاظت کامل در برابر آلایندگی ایجاد ننموده و تنها در صورت اجبار برای حضور در فضای آزاد توصیه می شوند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :