موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/31585 :کد

0

درگیری مسلحانه در همه‌پرسی آفریقای مرکزی؛ ۲ کشته

  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۲۴
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -درگیری مسلحانه در همه‌پرسی آفریقای مرکزی؛ ۲ کشته

در جریان درگیری‌های مسلحانه بین موافقان و مخالفان در همه‌پرسی تغییر قانون اساسی در منطقۀ مسلمان‌نشین «کیلومتر پنج» در بانگی، پایتخت جمهوری مرکزی افریقا، دو نفر کشته شده‌اند.

در جریان درگیری‌های مسلحانه بین موافقان و مخالفان در همه‌پرسی تغییر قانون اساسی در منطقۀ مسلمان‌نشین «کیلومتر پنج» در بانگی، پایتخت جمهوری مرکزی افریقا، دو نفر کشته شده‌اند.


این درگیری‌ها روز یکشنبه، همه‌پرسی را که قرار بود پایانی بر مناقشات فرقه‌ای باشد، بی فرجام باقی گذاشت.

 

به گزارش تحلیل ایران  در این درگیری‌ها 20 نفر زخمی شده‌اند. اجساد دو قربانی این درگیری‌ها نیز در مسجدی در منطقۀ مسلمان‌نشین پی کی فایو پیدا شد.

 

بنا براعلام منابع بیمارستانی، در این واقعه که با تیراندازی‌ با سلاح سنگین در اطراف حوزۀ رای گیری در مدرسه‌ای در این منطقه شدت پیدا کرد، نزدیک به 20 نفر از ساکنان منطقه زخمی شدند.

 

قانون اساسی پیشنهادی، تصدی ریاست جمهوری را منوط به دو شرط می‌کند: مبارزه با فساد اداری و ممانعت از قدرت پیکارجویان مسلح که باعث و بانی سال‌ها درگیری و ترور در این منطقه هستند. 

 

جمهوری آفریقای مرکزی بعد از استقلال از فرانسه در سال 1960، صحنۀ کودتا و یا شورش‌های مختلف بوده است. 

 

این کشور از دسامبر سال 2013، هنگامی که گروه‌های مسلح مسیحی حملاتی هماهنگ علیه گروه مسلمان سلکا انجام دادند، درگیر ناآرامی‌های مرگبار بوده است.

 

تقریبا 2 میلیون نفر از جمعیت 4 میلیون و 800 هزار نفری آفریقای مرکزی برای رای دادن در همۀ پرسی قانون اساسی و برگزاری آزمایشی انتخابات ریاست جمهوری، ثبت نام کردند. انتظار می‌رفت که این همه‌پرسی گامی برای بازگرداندن صلح و آرامش به جمهوری آفریقای مرکزی باشد.

منبع : پرس تی وی

                               

درگیری     مسلحانه     آفریقا     همه پرسی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :