موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/31675 :کد

0

سوئد موافقت اکوادور را برای بازجویی از «آسانژ» جلب کرد

  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ — ۱۰:۰۱
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -سوئد موافقت اکوادور را برای بازجویی از «آسانژ» جلب کرد

مقامات سوئدی قرار است با حضور در محل سفارت اکوادور در لندن از بنیانگذار سایت افشاگر «ویکی لیکس» به اتهام ارتکاب جرایم غیر اخلاقی بازجویی کنند.

مقامات سوئدی قرار است با حضور در محل سفارت اکوادور در لندن از بنیانگذار سایت افشاگر «ویکی لیکس» به اتهام ارتکاب جرایم غیر اخلاقی بازجویی کنند.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از بی بی سی، اکوادور بالاخره موافقت کرد تا مقامات سوئدی از «جولیان آسانژ» بنیانگذار سایت افشاگر «ویکی لیکس» که از سه سال پیش تا کنون به سفارت اکوادور واقع در لندن پناهنده شده است، بازجویی کنند.

 

توافق بین اکوادور و سوئد بر سر امکان بازجویی از آسانژ در شهر «کوئیتو» پایتخت اکوادور منعقد شد.

در این میان، دولت لندن نیز قول مساعد داده است تا کمک های حقوقی مورد نیاز را برای تسهیل روند بازجویی از آسانژ که ممکن است در هفته های باقی مانده تا سال نو میلادی انجام شود، ارائه دهد.

 

مقامات سوئدی آسانژ را به اتهام پرونده سوء استفاده جنسی وی در سال ۲۰۱۰ مورد بازخواست قرار خواهند داد. اما پناهندگی آسانژ به سفارت اکوادور بیشتر به این دلیل بود که مبادا سوئد بخواهد به این بهانه وی را به دولت واشنگتن تحویل دهد. آسانژ در سال ۲۰۱۰ به افشاگری درباره بخش عظیمی از اسناد محرمانه و اطلاعات طبقه بندی شده آمریکا اقدام کرد.

 منبع : مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :