موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/31816 :کد

0

کمربند فضای سبز درمناطق صنعتی و شهری با نگاه علمی اجرایی شود

  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ — ۲۱:۳۹
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -کمربند فضای سبز درمناطق صنعتی و شهری با نگاه علمی اجرایی شود

رئیس انجمن ارزیابی زیست محیطی کشور گفت: کمربند فضای سبز و توسعه بوستان‌ها باید با نگاه علمی در مناطق صنعتی و شهری برای رفع مشکلات زیست محیطی اجرایی شود.

رئیس انجمن ارزیابی زیست محیطی کشور گفت: کمربند فضای سبز و توسعه بوستان‌ها باید با نگاه علمی در مناطق صنعتی و شهری برای رفع مشکلات زیست محیطی اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، مجید مخدوم عصر امروز در نخستین همایش تخصصی مدیریت فضای سبز منطقه پارس‌جنوبی در عسلویه، با بیان اینکه توسعه فضای سبز در منطقه پارس جنوبی قابل تقدیر است اظهار داشت: پیوست طرح‌های توسعه فضای سبز در مناطق صنعتی یک ضرورت است که اکنون در منطقه پارس جنوبی این مهم رو به افزایش است.


وی تصریح کرد: توسعه فضای سبز صورت گرفته در منطقه پارس جنوبی نشان از دغدغه محیط زیستی مدیران صنعت نفت است.


رئیس انجمن ارزیابی زیست محیطی کشور با بیان اینکه توسعه پوشش گیاهی در شهرها تابع اصول طراحی و مهندسی شهری است گفت: کمربند فضای سبز و توسعه بوستان‌ها باید با نگاه علمی در مناطق صنعتی و شهری برای رفع مشکلات زیست محیطی اجرایی شود.


مخدوم منطقه ویژه پارس جنوبی را از مهم‌ترین منطقه صنعتی کشور دانست و بیان کرد: پارس جنوبی از ابعاد گوناگون مهم‌ترین منطقه صنعتی کشور است که در این راستا  توسعه طرح‌های زیست محیطی امری ضروری است.


وی تاکید کرد: اگر در هر محیطی به اندازه توان طبیعی فرآوری محیط زیست، بهره‌برداری و یا بهره‌وری شود، اصل سرمایه  بطور پایدار باقی می‌ماند.


مخدوم با اشاره به تفاوت توسعه پوشش گیاهی در شهرها و فراشهرها افزود: اصول طراحی و مهندسی توسعه پوشش گیاهی فراشهری با پرهیز از اصول فیزیکی، مکانیکی هندسی سعی در برآوردن اصولی از قبیل طراحی برای بهترین استفاده از پیراسنجه‌های محیط زیست و طراحی برای فایده رسانی بیشینه به مردم است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :