موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/31824 :کد

0

دستگاه‌های خدمات‌رسان به سیستم «جی‎آی‎اس» مجهز شوند

  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۴
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -دستگاه‌های خدمات‌رسان به سیستم «جی‎آی‎اس» مجهز شوند

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور گفت: لازم است برای خدمات‌رسانی مطلوب دستگاه‌های خدمات‌سران به سیستم «جی‎آی‎اس» مجهز شوند.

رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور گفت: لازم است برای خدمات‌رسانی مطلوب دستگاه‌های خدمات‌سران به سیستم «جی‎آی‎اس» مجهز شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا آزموده‎اردلان امشب در آیین اختتامیه کنفرانس ملی «جی‌آی‌اس» که با همکاری صنعت آب و برق و شرکت توانیر مازندران در مجتمع فرهنگی رفاهی پردیس نیروی انتظامی استان برگزار شد، اظهار کرد: برای تبادل اطلاعات وسیع نیازمند شبکه‌های ارتباطی است تا داده‌ها به‌درستی انتقال یابد.


وی با اشاره به اینکه در اجرای سیستم «جی‌آی‌اس» اطلاعات به‌طور دقیق به مخاطبان داده می‌شود، افزود: لازم است برای خدمات‌رسانی مناسب شرکت‌های خدمات‌رسان به سیستم «جی‌آی‌اس» مجهز شوند.


رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور با بیان اینکه در سیستم «جی‌آی‌اس» داده‌های مکانی، مکان و موقعیت در آن مترتب است، اضافه کرد: وقتی صحبت از داده‌های مکانی می‌شود، به مختصات و موقعیت نیازمندیم تا در سطح و فضای کوچک‌تر کار انجام شود.


این مسئول بیان کرد: اگر بتوانیم مختصات را در سیستم جهانی داشته باشیم، نیاز به بستر و ساز و کارهایی برای تبادل اطلاعات مکانی یا «اس‎دی‎آی» داریم که در بخش زیرساختی نیازمند پیاده‎سازی اطلاعات مکانی برای کاربران است.


آزموده‎اردلان اضافه کرد: این سیستم برای نسل‌های جدید و آینده جامعه موثر و سبب بازار کار می‌شود.


معاون اداره‌کل دفتر فناوری اطلاعات وزارت نیرو نیز با بیان اینکه در سال 88 نخستین کنفرانس ملی «جی‎آی‎اس» در صنعت برق برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون گام‌های موثری در اجرای طرح سیستم «جی‎آی‎اس» در مجموعه وزارت نیرو برداشته شد.


علیرضا حسین‌آبادی با بیان اینکه شرکت‌های مادر تخصصی در صنعت آب و برق تلاش‌های موثری در اجرای سیستم یکپارچه داشتند تا در نظام مدیریتی از آن استفاده کنند، افزود: مجموعه وزارت نیرو به‌ویژه شرکت‌های مادر تخصصی توانیر به‌صورت عملی در این زمینه فعالیت‌های موثری داشتند.


وی خاطرنشان کرد: برای انسجام، نظام‌مند کردن و ساماندهی نیاز به سند چشم‌انداز بود که وزارت نیرو با سیستم اطلاعات مکانی سند را تدوین و به شرکت‌ها اعلام شد.


حسین‌آبادی با بیان اینکه فعالیت‌هایی که در زمینه یکپارچه‌سازی صورت گرفت، نیازمند زمان است، تصریح کرد: برای بهره‌گیری بالا باید مدل طرح مدیریتی «جی‌آی‌اس» به‌طور گسترده در مجموعه وزارت نیرو پیاده‌سازی شود.


به گزارش فارس، کنفرانس ملی «جی‎آی‎اس» به‌مدت دو روز 22 و 23 آذر ماه جاری به میزبانی مازندران در ساری برگزار شد و در مراسم اختتامیه از برترین‌های این همایش ملی در صنعت آب و برق کشور تجلیل شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :