موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/31850 :کد

0

اوباما: با وضعیت فعلی نمی توان داعش را نابود کرد

  ﺳﻪشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ — ۰۲:۰۷
تعداد بازدید : ۳۰۱   
 تحلیل ایران -اوباما: با وضعیت فعلی نمی توان داعش را نابود کرد

باراک اوباما در نشست مطبوعاتی پنتاگون از تشدید حملات این کشور علیه تروریست های داعش خبر داد.

باراک اوباما در نشست مطبوعاتی پنتاگون از تشدید حملات این کشور علیه تروریست های داعش خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در سخنانی از افزایش حملات علیه تروریست های داعش خبر داد و از متحدان این کشور خواست مشارکت بیشتری در این حملات داشته باشند.


وی گفت: برای نابودی کامل این گروهک تروریستی در عراق و سوریه نیاز به جدیت و شدت بیشتر حملات داریم و کشورهای شرکت کننده در این جنگ باید مشارکت بیشتری از خود نشان دهند.


اوباما همچنین اعزام اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا به کشورهای خاورمیانه برای نشست با متحدان این کشور درباره تشدید حملات علیه داعش خبر داد.


وی گفت آمریکا در مذاکره با کشورهای اروپایی متحد خود نیز مسئله افزایش حملات هوایی علیه داعش را مطرح کرده است. اوباما افزود: جنگ با داعش با وضعیت فعلی به طول خواهد انجامید و باید برای تسریع نابودی داعش شدت حملات را افزایش دهیم.


رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به بمباران تاسیسات نفتی تحت تسلط داعش، خطاب به رهبران داعش گفت: پیام آمریکا برای شما ساده است: این که شما هدف بعدی جنگنده های آمریکایی هستید.


به نظر کارشناسان سیاسی، مهمترین هدف اوباما از این سخنرانی پاسخ دادن به انتقادات جمهوری خواهان درباره سیاست خارجی این کشور در قبال سوریه بوده است. جمهوری خواهان، کاخ سفید را به عدم کارآیی و مسامحه در قبال تروریست های داعش متهم می کنند.

 

منیع: مهز

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :