موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/31859 :کد

0

ارتش آمریکا به دنبال تقویت تجهیزات وامکانات نیروی دریایی است

  ﺳﻪشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ — ۰۴:۱۷
تعداد بازدید : ۱۷۰۲   
 تحلیل ایران -ارتش آمریکا به دنبال تقویت تجهیزات وامکانات نیروی دریایی است

به گفته مقام های نظامی آمریکا این کشور در مقابل نیروی نظامی چین درصدد تجهیز بیشتر قوای نظامی خود در دریا است.

به گفته مقام های نظامی آمریکا این کشور در مقابل نیروی نظامی چین درصدد تجهیز بیشتر قوای نظامی خود در دریا است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، از ۲۷ سال گذشته که یک ناو آمریکایی توانست با استفاده از موشک های خود یک ناو دیگر را غرق کند تا کنون این کشور نتوانسته موفقیت چشمگیری در اقیانوس داشته باشد.

 

تحرکات جدید چین در دریای جنوبی چین و پیشرفت های نظامی روسیه موجب تکاپوی آمریکایی ها برای تجهیز نیروی دریایی خود شده است. به گفته یک مقام ارشد در نیروی دریایی آمریکا این کشور در حال تجهیز و بهبود سیستم های موشکی در ناوهای خود است.

 

به گفته توماس رودن یک فرمانده ارشد نیروی دریایی آمریکا سیستم های موشکی این کشور به سال ۱۹۷۷ برمی گردد و برای عرض اندام در مقابل چینی ها باید تقویت و به روز شود.

این مقام نظامی در نیروی دریایی آمریکا می گوید این کشور در مقابل تحرکات چینی ها در دریای جنوب چین اقدام به تجهیز ناوهای جنگی خود کرده است.

 

دیوید اوچمانک مقام ارشد سابق پنتاگون می گوید ارتش چین با داشتن بیش از ۳۰۰ ناو جنگی در دریاهای آزاد گوی رقابت از آمریکایی ها را ربوده است و می تواند منافع این کشور را در اقیانوس آرام با خطر مواجه کند.

به گفته این مقام سابق پنتاگون آمریکا در حال تجهیز و تقویت سیستم موشکی DF-۲۱D است که نوعی سیستم موشکی بالستیک روی ناوهای جنگی است.

 

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :