موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/31919 :کد

0

اقداماتی درباره کشتار شیعیان نیجریه در حال انجام است

  ﺳﻪشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ — ۰۹:۵۸
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -اقداماتی درباره کشتار شیعیان نیجریه در حال انجام است

رئیس مجلس در پاسخ به درخواست نمایندگانی که خواستار کمک به شیعیان نیجریه شدند، تأکید کرد که اقداماتی در این زمینه در حال انجام ست.

 

رئیس مجلس در پاسخ به درخواست نمایندگانی که خواستار کمک به شیعیان نیجریه شدند، تأکید کرد که اقداماتی در این زمینه در حال انجام ست.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده مردم اصفهان و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان و در جریان بررسی لایحه بیمه اجباری شخص ثالث در تذکری به هیئت رئیسه مجلس، خواستار موضع‌گیری جدی مجلس در مقابل کشتار شیعیان در نیجریه شد.

 

وی ادامه داد: در حالی که این مردم شیعه هستند و شیعیان مظلوم نیجریه نیز کشته می‌شوند، لذا ایران باید در مقابل این کشتار موضع‌گیری جدی داشته باشد.

علی لاریجانی در پاسخ به این صحبت رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: در این باره باید بگویم که اقداماتی در دست انجام است.

 

در ادامه این جلسه، حسینعلی حاجی نماینده مردم شاهین‌شهر خطاب به رئیس مجلس، گفت: برای کشتار هزاران شیعه مظلوم نیجریه باید تدبیری اندیشید و باید به گونه‌ای برخورد شود تا ظلمی که به شیخ ابراهیم زکزاکی و خانواده او رفته جبران شود، چرا که ما به عنوان شیعه نباید نسبت به کشتار هزاران نفر از شیعیان بی‌تفاوت باشیم.

 

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس نیز خطاب به هیئت‌ریسه مجلس، خواستار اقدام فوری برای کمک به شیعیان نیجریه شد و از رئیس مجلس خواست تا از ظرفیت بین‌المجالس اسلامی در این زمینه استفاده شود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :