موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/31925 :کد

0

دبیرکل سازمان ملل : توافق پاریس بیمه‌ سلامتی‌ کره زمین است

  ﺳﻪشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۰:۱۴
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -دبیرکل سازمان ملل : توافق پاریس بیمه‌ سلامتی‌ کره زمین است

بان کی مون توافق تاریخی‌ صد و نود و پنج کشور جهان برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را بیمه سلامتی‌ برای کره زمین ارزیابی کرد.

بان کی مون توافق تاریخی‌ صد و نود و پنج کشور جهان برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را بیمه سلامتی‌ برای کره زمین ارزیابی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد توافق تاریخی‌ صد و نود و پنج کشور جهان برای مقابله با معضل گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی را بیمه سلامتی‌ برای کره زمین ارزیابی کرد و آن را پیروزی برای همه و به نفع جهانیان خواند.

 
بان کی مون روز دوشنبه در نخستین مصاحبه خبری خود بعد از بازگشت از پاریس در جمع خبرنگاران مستقر در سازمان ملل، توافق اخیر پاریس را مطابق با منشور سازمان ملل و اقدامی لازم برای نجات و حفظ نسل‌های بعدی بشر خواند و آن را یکی‌ از مهمترین دستورالعمل‌های معاصر دانست.
 
وی افزود: برای نخستین بار همه کشور‌های جهان برای کاهش آلایندگی، تقویت انعطاف پذیری در طریقه‌های تولید انرژی و چاره اندیشی‌ برای معضل تغییرات آب و هوایی اعلام آمادگی کرده اند و این مظهر رویکردی جدید و موفق در همکاری جهانی‌ درباره مسایل آب و هوایی است.
 
دبیرکل سازمان ملل با تاکید بر اینکه توافق بدست آماده این سازمان را در دستیابی به اهداف توسعه پایدار نیز کمک خواهد کرد، گفت: این توافق نه تنها جان بسیاری را نجات خواهد داد، بلکه به سلامت و تندرستی انسان و جوامع مختلف کمک بزرگی‌ خواهد کرد.
 
بان کی‌ مون دستیابی به این توافق را یکی‌ از اولویت‌های مهم خود خواند و گفت: از سال 2007 میلادی که دبیرکل سازمان ملل متحد شدم، به بسیاری از کشورها سفر کردم تا تاثیرات تغیرات آب و هوایی را از نزدیک ببینم و برای مقابله با آن تلاش کنم.
 
وی افزود: اکنون نوبت دولت‌ها و همه قشرهای جوامع و حتی شرکت‌های کوچک و بزرگ است تا به این تعهدات جامه عمل بپوشانند.
 
دبیرکل سازمان ملل همچنین با توجه به حضور صد و نود و پنج کشور جهان در این کنفرانس، درباره حسن نیت جهانی‌ برای مقابله جدی با این معضل جهانی‌ ابراز امیدواری کرد و گفت: جهان متوجه شده است که چاره معضل رو به رو، اقتصاد جهانی‌ با آلایندگی پایین گاز‌های کربن است.
 
به گفته بان کی‌ مون بیست و دوم آوریل سال 2016 میلادی (سوم اردیبهشت سال 1395) مراسم تشریفاتی امضای اسناد این توافق در نیویورک برگزار خواهد شد و پس از آن در پنجم و یا ششم ماه می میلادی (شانزدهم یا هفدهم اردیبهشت 1395) گردهمایی‌های بزرگی‌ با حضور سران کشور‌ها و نمایندگان شرکت‌های کوچک و بزرگ در نیویورک برای آماده ‌سازی مراحل عملی‌ این توافق برگزار خواهد شد.
 
دبیرکل سازمان ملل همچنین صبح سه شنبه با حضور در مجمع عمومی سازمان ملل، گزارشی از توافق پاریس را به نمایندگان کشور‌های عضو این سازمان ارائه می‌کند.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :