موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انرژی هسته ای

a/31980 :کد

0

نشست شورای حکام درباره پرونده PMD ایران آغاز شد

  ﺳﻪشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۱
تعداد بازدید : ۳۱۵   
 تحلیل ایران -نشست شورای حکام درباره پرونده PMD ایران آغاز شد

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (سه‌شنبه) درباره قطعنامه بستن پرونده موضوعات باقیمانده حال و گذشته ایران تصمیم‌گیری خواهد کرد.

به گزارش تحلیل ایران، اظهارات مقامات کشورمان و همچنین غربی‌ها نشان می‌دهد که شورای حکام امروز پرونده موضوعات برجسته باقیمانده حال و گذشته ایران را خواهد بست.

 

این پرونده بر اساس ادعاهایی گشوده شد مبنی بر اینکه ایران در سالیان گذشته در حوزه مطالعات تسلیحات هسته‌ای و همچنین چاشنی‌های انفجاری برای این نوع تسلیحات تحقیقاتی را انجام داده است، ادعاهایی که بارها توسط کشورمان رد شده‌اند.

 

در حین آخرین دور از مذاکرات هسته‌ای وین که منجر به انعقاد تفاهم برنامه جامع اقدام مشترک شد ایران و آژانس توافق کردند که بر اساس یک نقشه راه این موضوعات را حل کنند.

 

پس از انتشار گزارش یوکیا آمانو، دبیر کل آژانس، درباره اجرای نقشه راه و نتایج آن، آژانس تصمیم گرفت تا گزارش مدیر کل درباره پرونده PMD را برای تصمیم‌گیری به شورای حکام آژانس ارجاع دهد.

 

ایران اعلام کرده که ادامه اجرای برجام منوط به بسته شدن همیشگی این پرونده است.

 

آمانو: سندی معتبر درباره فعالیت ایران در حوزه تجهیزات انفجار هسته‌ای نداریم

 

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنرانی خود در شورای حکام تأکید کرد تحقیقات وی نشانه‌ای معتبر دال بر فعالیت‌های ایران در حوزه تجهیزات انفجار هسته‌ای پس از سال 2009 نیافته است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :