موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/31983 :کد

0

بیشتر از ۹ ساعت نخوابید

  ﺳﻪشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۵
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -بیشتر از ۹ ساعت نخوابید

یافته‌های جدید نشان می‌دهد خواب بیش از ۹ ساعت و نشستن‌های طولانی‌مدت در طول روز و به‌همراه داشتن یک سبک زندگی فاقد تحرک و ناسالم منجر به مرگ زودهنگام می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران ، یافته‌های جدید نشان می‌دهد خواب بیش از 9 ساعت و نشستن‌های طولانی مدت در طول روز، به همراه داشتن یک سبک زندگی فاقد تحرک و ناسالم، منجر به مرگ زودهنگام می‌شود. محققان دانشگاه سیدنی استرالیا در تحقیقات اخیر خود دریافتند فردی که بیش از حد می‌خوابد، بیش از اندازه می‌نشیند، و به قدر کافی تحرک فیزیکی ندارد، چهار برابر بیش از فردی که این سبک زندگی ناسالم را ندارد، در معرض خطر مرگ زودهنگام قرار دارد.

 

نشستن بیش از اندازه به معنای بیش از هفت ساعت در روز و ورزش اندک به معنای کمتر از 150 دقیقه در هفته است. دکتر ملودی دینگ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید:

 

«مطالعه ما نشان می‌دهد که ما باید وجود این رفتارها را به اندازه عوامل پرخطری نظیر نوشیدن نوشابه‌های الکلی و الگوی تغذیه ناسالم، جدی بگیریم.» محققان در این پژوهش، رفتارهای سلامت بیش از 230 هزار شرکت‌کننده در مطالعه را از لحاظ رفتارهایی مانند سیگار کشیدن، مصرف بالای الکل، رژیم غذایی ناسالم، و عدم تحرک فیزیکی به همراه مدت زمان نشستن‌های طولانی و خواب بیش از اندازه زیاد/کم مورد بررسی قرار دادند. در حدود 30 درصد از شرکت‌کنندگان گزارش دادند که دارای دو یا سه مورد از این رفتارها هستند. بعد از 6 سال در حدود 16 هزار نفر از این افراد فوت کرده بودند. همچنین در این مطالعه مشخص شد که وجود همزمان عدم تحرک فیزیکی با نشستن‌های طولانی مدت، یا عدم تحرک فیزیکی با خواب بیش از اندازه زیاد، به اندازه وجود همزمان سیگار کشیدن با نوشیدن زیاد نوشابه‌های الکلی برای فرد مرگبار است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :