موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32011 :کد

0

چرا عربستان آزاد سازی فلسطین را در دستور کار قرار نمی‌دهد

  ﺳﻪشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۸:۳۸
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -چرا عربستان آزاد سازی فلسطین را در دستور کار قرار نمی‌دهد

رئیس کمیسیون امنیت و دفاعی پارلمان عراق با انتقاد از تشکیل ائتلاف تحت رهبری عربستان گفت اگر این ائتلاف اسلامی است چرا آزادی اراضی اشغالی فلسطین را در دستور کار خود قرار نمی‌دهد.

رئیس کمیسیون امنیت و دفاعی پارلمان عراق با انتقاد از تشکیل ائتلاف تحت رهبری عربستان گفت اگر این ائتلاف اسلامی است چرا آزادی اراضی اشغالی فلسطین را در دستور کار خود قرار نمی‌دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران،‌ حاکم الزاملی رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمانی عراق در خصوص اهداف عربستان سعودی برای تشکیل ائتلاف عربی به بهانه مبارزه با تروریسم گفت: قصد عربستان سعودی از تشکیل چنین ائتلافی در واقع تشکیل یک ائتلاف طایفه ای است.

 

وی افزود: ما معتقدیم عربستان سعودی در قصد و نیت واقعی خود برای مبارزه با تروریسم جدی نیست، چرا که ریاض خود صادر کننده تروریسم و انتحاری ها و صادر کننده فتواهای تکفیری است.

 

حاکم الزاملی در ادامه گفت: اگر این ائتلاف ادعایی عربستان سعودی واقعا اسلامی بود، باید برای آزادی سرزمین فلسطین اقدام می‌کرد و این مساله را در سرلوحه اولویت‌های خود قرار می داد.

 

عربستان سعودی از تشکیل یک ائتلاف نظامی اسلامی با مشارکت 35 کشور برای مبارزه با تروریسم که مقر آن در ریاض است خبر داد.

 

محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی و وزیر دفاع این کشور طی سخنانی مدعی شد که این ائتلاف با تمام گروههای تروریستی مبارزه می کند و با قدرتهای بزرگ و سازمانهای بین المللی هماهنگ خواهد بود.

 

عربستان سعودی یکی از حامیان اصلی گروههای تروریستی در منطقه است و کنفرانس اخیر موسوم به معارضان در ریاض که با حضور گروههای تروریستی برگزار شده بود گوشه ای از حمایتهای این کشور را از تروریسم نشان می دهد.

 

این کشور از حدود نه ماه قبل به بهانه بازگردان مشروعیت به نمایندگی عبدربه منصور هادی

رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن تجاوز خود به این کشور را آغاز کرده است که در طول این 9 ماه علاوه بر تخریب زیرساختهای حیاتی یمن و آواره شدن میلیونها تن و کشته شدن بیش از 7 هزار نفر هیچ دستاوردی کسب نکرده است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :