موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32017 :کد

0

قطعنامه شورای حکام با هدف بستن پرونده PMDایران ارائه شده است

  ﺳﻪشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۹
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -قطعنامه شورای حکام با هدف بستن پرونده PMDایران ارائه شده است

نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید هدف از قطعنامه‌ای که توسط آلمان به شورای حکام ارائه شده بستن پرونده ابعاد نظامی احتمالی فعالیت‌های هسته‌ای ایران است.

نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید هدف از قطعنامه‌ای که توسط آلمان به شورای حکام ارائه شده بستن پرونده ابعاد نظامی احتمالی فعالیت‌های هسته‌ای ایران است.

 

به گزارش تحلیل ایران، هنری اشنر در حالی این سخنان را بیان کرده که شورای حکام در نشستی فوق‌العاده، امروز (سه‌شنبه) پرونده موضوعات باقیمانده حال و گذشته ایران را که در غرب از آن با عنوان "ابعاد نظامی احتمالی" یاد می‌شود را بررسی می‌کند.

 

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنرانی خود در شورای حکام تأکید کرد تحقیقات وی نشانه‌ای معتبر دال بر فعالیت‌های ایران در حوزه تجهیزات انفجار هسته‌ای پس از سال 2009 نیافته است.

 

آمانو عناصر اصلی گزارش خود را چنین تشریح کرد: "آژانس چنین نتیجه می‌گیرد که برخی فعالیت‌های مرتبط با تجهیزات انفجار هسته‌ای، به عنوان فعالیت‌های هماهنگ‌شده، تا پیش از سال 2003 در ایران انجام می‌شدند. برخی فعالیت‌ها نیز پس از سال 2003 ادامه یافتند."

 

وی در ادامه تأکید کرد: "آژانس همچنین نتیجه می‌گیرد که این فعالیت‌ها فراتر از امکان‌سنجی و تحقیقات علمی و نیز دستیابی به برخی مهارت‌های فنی ویژه نرفته. آژانس هیچ نشانه معتبری درباره فعالیت‌های مرتبط با تجهیزات انفجار هسته‌ای در ایران پس از سال 2009 ندارد."

 

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر تأکید کرد که این نهاد به هیچ گونه "نشانه معتبری" مبنی بر اینکه مواد هسته‌ای ایران دچار انحراف شده‌اند، دست نیافته است.

 

پس از سخنان اولیه آمانو جلسه شورای حکام پشت درب‌های بسته ادامه یافت.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :