موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انرژی هسته ای

a/32023 :کد

0

اجرای برجام به شرط تاییداقدامات مقدماتی ایران توسط آژانس

  ﺳﻪشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۱
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -اجرای برجام به شرط تاییداقدامات مقدماتی ایران توسط آژانس

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پایان نشست شورای حکام درباره مسئله پی‌ام‌دی در کفنرانسی خبری شرکت کرد و گفت تا زمانی که آژانس اقدامات مقدماتی ایران را تایید نکند برجام اجرا نمی‌شود.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پایان نشست شورای حکام درباره مسئله پی‌ام‌دی در کفنرانسی خبری شرکت کرد و گفت تا زمانی که آژانس اقدامات مقدماتی ایران را تایید نکند برجام اجرا نمی‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پایان نشست شورای حکام درباره مسئله پی‌ام‌دی در کفنرانسی خبری شرکت کرد.

 

آمانو در این کنفرانس خبری گفت که آژانس نمی‌تواند تمامی جزئیات فعالیت‌های گذشته ایران را کشف کند اما به اندازه کافی می‌تواند شاف سازی کند.

 

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: نمی دانم زمان دقیق اجرای برجام چه زمانی خواهد بود.

 

وی اضافه کرد: در مورد اجرای برجام، همانطور که اعلام شد ابتدا ایران باید مقدمات را انجام دهد و ما باید آن را تایید کنیم و تا زمانی که ما اقدامات مقدماتی را تایید نکنیم برجام اجرا نخواهد شد.

 

وی تکمیل گزارش آژانس درباره پی ام دی را گام مهم رو به جلو توصیف کرد.

 

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که هیچ نشانه موثقی وجود ندارد که فعالیت‌های هسته‌ای ایران فراتر از مطالعات رفته باشد.

 

وی گفت: اقدامات تحقیقاتی ما در ایران ادامه خواهد داشت و باید بر میراث عدم اعتماد میان تهران وجامعه بین الملل غلبه پیدا کرد.

 

آمانو اضافه کرد: تصمیم شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به این موضوع اشاره دارد که ارزیابی که ارائه شده پرونده برنامه هسته‌ای ایران در آژانس را مسدود می‌کند.

 

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه گفت: ارزیابی‌های ما نشان می‌دهد که آژانس بین المللی انرژی اتمی برای پوشش فعالیت‌های خود سالانه به 9.2 میلیون یورو نیاز دارد.

 

آمانو درباره اجرای برجام نیز صحبت کرد و گفت: ایران باید تمامی گام‌های مقدماتی برای اجرای توافق هسته‌ای را تکمیل کند و هیچگونه زمان تعیین شده‌ای برای اجرای توافق هسته‌ای با ایران وجود ندارد.

 

وی گفت که همچنان به نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران ادامه خواهیم داد و مطمئن هستیم که جامعه بین‌الملل هزینه فعالیت‌های ما را تامین خواهد کرد.

 

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه این کنفرانس خبری گفت که راستی آزمایی این موضوع که ایران تمامی گام‌های مقدماتی برای اجرای برجام را تکمیل کرده چندین هفته نیاز داشته و این اقدام به زمان مناسبی نیاز دارد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

اجرا     برجام     شرط     ایران     آژانس     آمانو


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :