موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32026 :کد

0

ائتلاف عربستان حرکتی نمایشی برای راضی کردن غربی‌هاست

  ﺳﻪشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ — ۲۰:۳۵
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -ائتلاف عربستان حرکتی نمایشی برای راضی کردن غربی‌هاست

مخالف سرشناس عربستانی با اشاره به ائتلاف ادعایی عربستان برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد که چنین کاری فقط یک حرکت نمایشی و مأیوسانه برای راضی کردن غربی‌هاست.

مخالف سرشناس عربستانی با اشاره به ائتلاف ادعایی عربستان برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد که چنین کاری فقط یک حرکت نمایشی و مأیوسانه برای راضی کردن غربی‌هاست.

 

به گزارش تحلیل ایران، مخالف سرشناس عربستانی مقیم خارج که خودش را در اینترنت به نام «مجتهد» معرفی می کند با کم اهمیت دانستن ائتلاف نظامی جدید علیه تروریسم که محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان تشکیل آن را اعلام کرده است، گفت چنین کاری فقط یک حرکت نمایشی مأیوسانه برای راضی کردن غربی‌هاست.

 

مجتهد در وبلاگ خود نوشت:«‌ائتلاف ادعایی که محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان اعلام کرده است فاقد هر گونه ترتیبات عملی یا نیروهای مشترک یا هماهنگی نظامی است و نیز فاقد هر گونه قانون اداری یا آئین نامه تشکیلاتی است و حد اقل مبانی ائتلاف که اهداف قابل مقایسه را مشخص و دوست و دشمن را معرفی می‌کند ، ندارد.»

 

وی افزود آنچه رخ داده است تفاهمی شفاهی با مسئولان کشورهای ذکر شده درباره جنگ با تروریسم است و بر هماهنگی اطلاعاتی و سیاسی به فرماندهی آمریکا چیزی نخواهد افزود.

 

مجتهد علت شیفتگی محمد بن سلمان به این اندیشه پوچ را ناخرسندی اش از غربی ها دانست که از وزیر کشور و ولیعهد عربستان یعنی محمد بن نایف استقبال کردند و او را قهرمان جنگ با تروریسم توصیف کردند. این موضع غربی‌ها بدان معنی است که از یک طرف او برای رهبری عربستان سزاوارتر است و از طرف دیگر از محمد بن سلمان در گزارش‌های سازمان اطلاعات آلمان و برخی مطبوعات آمریکایی به عنوان کودک بی باکی صحبت می شود که خطری برای عربستان است.

 

مجتهد ائتلاف جدید را حرکت نمایشی مأیوسانه توصیف کرد که نشانگر تلاشهای شدید محمد بن سلمان است تا ثابت کند از محمد بن نایف نیرومندتر است و می خواهد غربی ها را در پیروزی بر تروریسم راضی کند.

 

مجتهد تصریح کرد محمد بن سلمان با اعلام تشکیل این ائتلاف گویا به آمریکا و غرب می‌گوید اگر نایف بر تروریسم در عربستان پیروز شد من بر تروریسم در سراسر جهان اسلام پیروز خواهم شد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :