موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ایران

a/321 :کد

0

نامه ی سرگشاده جوان سیستانی به سید صادق شیرازی

  چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ — ۱۷:۴۲
تعداد بازدید : ۵۵۵   

یک جوان سیستانی پس از اقدام تروریستی اخیر استان که منجر به شهادت دو نفر در منطقه بلوچستان شد و با توجه به اتفاق اخیر صورت گرفته در شهر قم نامه‌ای سرگشاده را خطاب به سیدصادق شیرازی نوشت. متن این نامه به شرح ذیل است:

                                                       بسمه تعالی

جناب آقای سید صادق شیرازی

سلام علیکم

از بیان هرگونه مقدمه پرهیز می­‌شود جز اینکه حقیر مسلمانم، شیعه امیرالمومنین(ع)، منتظر بقیه الله (عج)، ایرانی و سیستانی­‌ام. حتماً به سمع و نظر جنابتان رسانده­‌اند که با جوانان شیعه در استان ما چه می­‌کنند، یقیناً بهتر از ما می‌­دانید که میانگین زمانی شهادت جوانان شیعه در استان ما چقدر است و مطمئناً وقتی اینگونه خبرها را می‌­شنوید خیلی هم متأثر می‌­شوید؛ والله ما نیز اینگونه‌­ایم ولی گمان می‌­کنم جنس تأثر ما و شما متفاوت باشد، چون ما می­­دانیم از کجا چوب می­‌خوریم. بگذارید کمی بی­‌پرواتر سخن بگویم؛ این شما و مقلدین و پیروانتان هستید که در مجالس، محافل و شبکه‌­های ماهواره‌­ای­تان جشن و شادی می‌­گیرید و به عایشه، همسر پیامبر عظیم­الشأن اسلام(ص)، فحش و ناسزا روا می­‌دارید و به خلفای اهل سنت اهانت می­‌کنید.

نمی­ خواهم وارد مسائل شرعی شوم که اینها بدعت هست یا نیست، چون حضرتعالی خود اهل فن هستید؛ فقط این را یادآور می­‌شوم که وقتی اصحاب حضرت امیر(ع) در جنگی، با ناسزا جواب ناسزاهای دشمن را دادند، وسط معرکۀ جنگ، حضرت امیر(ع) آن­ها را سرزنش کردند و فرمودند: “به مقدساتشان ناسزا نگویید تا مقدسات شما را ناسزا نگویند” و یا احادیث بسیار دیگر که مطمئناً شما در زمان تحصیل، مطالعه فرموده­‌اید و نمی­‌پرسم دلیل شما برای چنین فتاوایی چیست که اگر قرار بود شما به چنین سؤالاتی جواب بدهید، جواب به علما واجبتر از جواب به امثال من است. اما این را بگویم که طبق اعترافات صریح عوامل انتحاری، اصلی­‌ترین دلیل اقدام به اینگونه کارها، فیلم‌­ها و کلیپ­‌هایی است که از مجالس شادی و سرور شما و پیروانتان، دست به دست بین برادران اهل سنت می­چرخد و آن­ها را علیه شیعه تحریک می­‌کند. همه می­‌دانیم اتفاقاتی نظیر تاسوکی، مسجد علی بن ابیطالب (ع)، مسجد جامع، تاسوعای حسینی و … از همان فیلم و کلیپ‌­هایی که دسته گل اصحاب و اعوان جنابتان است سرچشمه می­‌گیرد.

جناب آقای سید صادق شیرازی

با این دسته گل که چه عرض کنم، با این باغی که در تاریخ جمعه ۱۰ ربیع ۱۴۳۶ قمری مصادف با ۱۲ دی ۱۳۹۳ دوستان و مقلدین شما در قم به آب دادند و از جلوی بیت شما شروع به راهپیمایی و اهانت کردند، باید منتظر عکس­‌العملی باشیم؛ البته نه شما. زیرا شما و خانواده و دوستانتان در امنیت و آرامش هستید ولی من و خانواده و دوستانم باید پاسخگوی اعمال شما باشیم.

به راستی وقتی شما در قم و دوستان و اعوانتان در انگلیس از فرط خوشی دهان به اهانت می­‌گشایید، آیا به این می­‌اندیشید که من و دوستان و خانواده‌­ام با برادران و خواهران اهل سنت کنار یکدیگر زندگی می­‌کنیم؟ لازم به ذکر است که ما فرزندان روح­ الله(ره) هستیم و شهادت نهایت آرزوی ماست ولی به دست دشمن واقعی، نه برادری که با اعمال و سخنان شما و اطرافیانتان احساس دشمنی کرده‌­اند.

جناب آقای سید صادق شیرازی شما را به عمامه سیاهتان قسم، طی نامه‌­ای از افرادی که مرتکب بدعت شده و با راهپیمایی و اهانت برگۀ کشتار برادرانشان را امضا کرده­‌اند، برائت بجویید و کید دشمن را ناکار سازید.

و من الله التوفیق   -    صاعد سیستانی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :