موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32100 :کد

0

جمهوری آذربایجان سفیر آمریکا را احضار کرد

  چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ — ۰۷:۰۹
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -جمهوری آذربایجان سفیر آمریکا را احضار کرد

سفیر آمریکا روز سه شنبه به وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان احضار و یادداشت اعتراض این کشور در رابطه با دیدار نماینده رسمی آمریکا با رژیم تجزیه طلب قره باغ کوهستانی به وی تسلیم شد .

روبرت سکوتا سفیر آمریکا روز سه شنبه به وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان احضار و یادداشت اعتراض این کشور در رابطه با دیدار نماینده رسمی آمریکا با به اصطلاح وزیر امور خارجه رژیم تجزیه طلب قره باغ کوهستانی به وی تسلیم شد .

 

به گزارش تحلیل ایران، در این یادداشت مراتب اعتراض جمهوری آذربایجان در رابطه با حضور جیمز وورلیک رئیس آمریکایی گروه میانجی مینسک ویژه حل مناقشه قره باغ کوهستانی در مراسم به اصطلاح سالگرد استقلال قره باغ کوهستانی برگزار شده در روز نهم دسامبر از سوی سفارت ارمنستان در آمریکا در واشنگتن و دیدار وی با کارن میرزویان که خود را وزیر امور خارجه رژیم تجزیه طلب قره باغ کوهستانی معرفی کرد ، ابلاغ شده است.


در این یادداشت اعتراض اضافه شده ، حضور رئیس آمریکایی گروه میانجی مینسک در این چنین مراسم ها مغایر با فعالیت های میانجیگری حل مناقشه قره باغ کوهستانی بوده و موضع بی طرفی وی را زیر سئوال می برد.


در یادداشت اعتراض وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان آمده است : فراهم کردن شرایط برای نمایندگان رژیم تجزیه طلب جهت حضور در برنامه های اجتماعی در آمریکا به حل مناقشه قره باغ کوهستانی کمک نمی کند.


آمریکا ، روسیه و فرانسه از سال 1997 میلادی ریاست مشترک در گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا جهت حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ کوهستانی را بر عهده دارند.


تلاش های میانجیگری این گروه تا به حال نتیجه ای نداشته و موجب نارضایتی جامعه جمهوری آذربایجان از فعالیت این گروه شده است .

 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :