موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/32171 :کد

0

تهرانی‌ها شنبه و یک‌شنبه سخت نفس می‌کشند

  چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ — ۱۲:۰۴
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -تهرانی‌ها شنبه و یک‌شنبه سخت نفس می‌کشند

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان تهران از بازگشت پدیده وارونگی دما و آلودگی هوای تهران در روزهای انتهایی آذر جاری خبر داد.

محمدهادی حیدرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در حال حاضر هوای تهران به علت وزش باد و بارندگی‌های اخیر ناسالم نیست.


وی علت آلودگی شدید روزهای ابتدایی هفته را پدیده وارونگی دما دانست و گفت: چنین وضعیتی همیشه در فصل‌های پاییز و زمستان اتفاق می‌افتد و طبیعی است.


مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان تهران درباره بازگشت دوباره پدیده وارونگی هوا در تهران گفت: آلودگی هوای ناشی از پدیده وارونگی هفته آینده دوباره در تهران رخ می‌دهد.


حیدرزاه تصریح کرد: ساکنان کلانشهر تهران شنبه و یک‌شنبه آلوده‌ای را در هفته آینده تجربه خواهند کرد و در حال حاضر نیز به دنبال تمهیدات لازم برای این منظور هستیم.


وی همچنین به جلسه امروز ظهر کمیته کاهش آلودگی هوا اشاره کرد و افزود: یکی از موضوعاتی که در این کمیته مدنظر است بحث تغییر آیین‌نامه است و به دنبال تغییراتی در آن هستیم.


مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان تهران تصریح کرد: طبق آیین‌نامه در شرایط هشدار تعطیلی مدارس انجام نمی‌گیرد و تعطیلی فقط در صورت شرایط اضطرار است.


وی تصریح کرد: اما به دنبال این خواهیم بود تا با تغییر در آیین‌نامه در شرایط هشدار نیز اعمال قانون کرده و شرایطی همچون تعطیلی مدارس انجام دهیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :