موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32182 :کد

0

اطلاعی درباره تشکیل ائتلاف جدید عربستان نداریم

  چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ — ۱۲:۳۶
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -اطلاعی درباره تشکیل ائتلاف جدید عربستان نداریم

وزیر خارجه لبنان ضمن تکذیب شرکت این کشور در ائتلاف جدید عربستان موسوم به "ضد تروریسم" اعلام کرد که لبنان هیچ اطلاعی درباره تشکیل این ائتلاف ندارد

وزیر خارجه لبنان ضمن تکذیب شرکت این کشور در ائتلاف جدید عربستان موسوم به "ضد تروریسم" اعلام کرد که لبنان هیچ اطلاعی درباره تشکیل این ائتلاف ندارد.


به گزارش تحلیل ایران، فارس نوشت:

«جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان در واکنش به اظهارات مقامات سعودی درباره تشکیل ائتلاف جدید عربستان موسوم به «ضد تروریسم» اعلام کرد که لبنان هیچ اطلاعاتی درباره این ائتلاف ندارد.


این در حالی است که «محمد بن سلمان» وزیر دفاع عربستان ضمن اعلام تشکیل ائتلاف ضد تروریسم متشکل از 34 کشور اسلامی اعلام کرد که لبنان نیز جزو این ائتلاف است.


محمد بن سلمان، وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان بامداد سه شنبه در یک نشست خبری در ریاض از تشکیل «ائتلاف نظامی اسلامی برای مبارزه با تروریسم»، خبر داد.


وی گفت:عملیاتهای این ائتلاف تنها به داعش محدود نبوده و دیگر «گروه های تروریستی» هم هدف حمله قرار خواهند گرفت.


به گفته بن سلمان، عربستان، ترکیه، قطر، امارات، اردن، پاکستان، بحرین، کویت، لبنان، لیبی، مصر، یمن و چندین کشور آفریقایی و آسیایی از اعضای ائتلاف تازه تشکیل شده سعودی هستند.

«محمد حسنین هیکل» اندیشمند و تحلیلگر بزرگ مصری ائتلاف تازه اعلام شده عربستان را راهی برای خروج عربستان از تنگنای یمن دانست و با بیان اینکه «فلسطین نزدیک است» کنایه‌ تحقیرکننده‌ای به عربستان زد.


حسنین هیکل امروز در صفحه توئیتر خود نوشت: برخی اعضای ائتلاف جدید عربستان از مهم‌ترین حامیان داعش‌ هستند.

منبع:نسیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :