موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/32244 :کد

0

هوای مشهد و کرج سالم و سه شهر در شرایط ناسالم قرار دارد

  چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۱
تعداد بازدید : ۴۳۸   
 تحلیل ایران -هوای مشهد و کرج سالم و سه شهر در شرایط ناسالم قرار دارد

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز چهارشنبه اعلام کرد: هوای مشهد و کرج سالم و کلان شهرهای تهران، تبریز و اهواز در شرایط ناسالم قرار دارد.

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز چهارشنبه اعلام کرد: هوای مشهد و کرج سالم و کلان شهرهای تهران، تبریز و اهواز در شرایط ناسالم قرار دارد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه علمی ایرنا از مرکز کنترل و پایش محیط زیست، براساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده، وضعیت تحلیل گرد و غبار از ساعت هشت صبح 24 تا هشت صبح 25 آذر به دلیل پوشش ابر در حال عبور در شمال غربی، غرب و جنوب غربی، ناحیه کوهستانی شمال و شمال شرقی ایران امکان پذیر نبود.


از ساعت 16 روز گذشته گرد و غبار با غلظت قابل توجه در مناطق بدون ابر ایران( جنوب غربی و کناره خلیج فارس و دریای عمان ) قابل مشاهده است و تا حدود نیمه شب افزایش داشت. این پدیده تا صبح امروز با همان غلظت در منطقه باقی مانده است.


مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران 4 متر بر ثانیه (14 کیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی حدود 4 هزار متر و رطوبت نسبی 47 درصد است. 


وی اظهار کرد: هوای کنونی تهران غبارآلود با بیشینه دمای 7 و کمینه دمای صفر درجه سانتی گراد در 24 ساعت گذشته اعلام شده است. 


آزادی گفت: هوای تهران برای 24 ساعت اول کمی ابری درپاره ای نقاط غبارمحلی، 24 ساعت دوم کمی ابری و غبار صبحگاهی و 24 ساعت سوم نیمه ابری گاهی ابری در پاره ای نقاط غبار صبحگاهی پیش بینی شده است. دمای کنونی تهران 8 درجه سانتیگراد و جهت باد جنوب غربی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :