موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32252 :کد

0

ادای احترام بان کی مون به شهدای مدرسه «پیشاور» پاکستان

  چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۷
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -ادای احترام بان کی مون به شهدای مدرسه «پیشاور» پاکستان

دبیر کل سازمان ملل با ارسال پیامی به مناسبت یکمین سال درگذشت شهدای مدرسه نظامی «پیشاور» پاکستان، بیان داشت: هیچ مجوزی برای اقدامات متجاوزکارنه علیه کودکان بیگناه که مشغول تحصیل علم بودند، وجود ندارد.

دبیر کل سازمان ملل با ارسال پیامی به مناسبت یکمین سال درگذشت شهدای مدرسه نظامی «پیشاور» پاکستان، بیان داشت: هیچ مجوزی برای اقدامات متجاوزکارنه علیه کودکان بیگناه که مشغول تحصیل علم بودند، وجود ندارد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «روزنامه پاکستان»، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل در پیامی به مناسبت سالروز شهدای مدرسه نظامی پیشاور بیان داشت: هیچ مجوزی برای اقدامات متجاوزکارانه علیه کودکان بیگناه که مشغول تحصیل علم بودند وجود ندارد.

 

وی همچنین ضمن اظهار همدردی و طلب عافیت برای بازماندگان شهدای مدرسه پیشاور گفت: بعد از گذشت یک سال هنوز زخم این حادثه هولناک تازه است و غم و درد آن را با تمام وجود حس می کنم.

 

وی افزود: بازگشت بچه ها به مدرسه بعد از یک هفته از این حادثه بسیار متعجب کننده بود و در واقع این اقدام نشان دهنده قدرت صلح و امید و علم دوستی است.

 

وی در ادامه بیان کرد: حمله به مدرسه اقدام بزدلانه ای است، بچه ها برای تعیم و آموزش نیاز به مکان امن دارند.

 

وی همچنین ضمن تشکر از کسانی که برای شهدای مدرسه پیشاور بزرگداشت گرفته اند، اطمینان داد که برای فراهم کردن شرایط در جهت آموزش اصولی در فضای امن عزم خود را جزم کرده ایم.

 

امروز در پیشاور پاکستان بزرگداشت اولین سالگرد شهدای مدرسه نظامی پیشاور با حضور «نواز شریف» نخست وزیر، «راحیل شریف» رئیس ستاد ارتش، «چودهری نثار علی» وزیر کشور «خواجه آصف» وزیر دفاع، «اسحاق دار» وزیر خزانه داری پاکستان و سایر مقامات دولتی و نظامی بلندپایه این کشور برگزار شد.

 

لازم به ذکر است در حمله طالبان به مدرسه نظامی در پیشاور پاکستان در تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۱۴ تعداد زیادی از دانش آموزان معصوم و بی گناه به خاک و خون کشیده شدند، در این مدرسه حدود ۱۱۰۰ دانش آموز و معلم وجود داشت که ۱۴۵نفر از آنها کشته شدند.

منبع:خبرگاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :