موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/32275 :کد

0

هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال

  پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ — ۰۹:۲۷
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال

لیگ برتر فوتبال امروز با انجام سه دیدار وارد هفته پانزدهم می‌شود، در یکی از حساس‌ترین بازیها استقلال به مصاف صبای قم می‌رود.

 

لیگ برتر فوتبال امروز با انجام سه دیدار وارد هفته پانزدهم می‌شود، در یکی از حساس‌ترین بازیها استقلال به مصاف صبای قم می‌رود.
 

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، هفته پانزدهم لیگ برتر یا نیم فصل لیگ برتر رزوهای پنج شنبه و جمعه پیگیری می شود. دیدارهای ذوب آهن اصفهان و استقلال خوزستان و استقلال تهران برابر صبای قم مهم‌ترین بازیهای هفته پانزدهم به شمار می‌آید.
 
استقلال تهران- صبای قم؛ خیز استقلال برای قهرمانی در نیم فصل  
 
آبی پوشان پایتخت ساعت 16:20 در ورزشگاه آزادی به مصاف شاگردان دایی می‌روند.
 
شاگردان مظلومی هفته گذشته با تساوی مقابل تراکتور سازی صدر جدول را از دست دادند تا آبی‌های اهواز صدر نشین لیگ شوند.
 
به هر حال آبی پوشان پایتخت برای قهرمانی نیم فصل به سه امتیاز این بازی نیاز دارند البته به شرطی که استقلال خوزستان نتواند از حریفش ذوب آهن امتیازی بگیرد.
 
استقلالی‌ها کار آسانی مقابل شاگردان دایی نخواهند داشت چرا که صبایی‌ها تاکنون عملکرد خوبی در لیگ داشتند و می‌توانند برای آبی پوشان خطر ساز شوند.
 
در آن سوی میدان، تیم صبا شانسی برای صدر نشینی در نیم فصل اول ندارد اما اگر این بازی را برنده شود آن وقت ممکن است به رده دوم جدول صعود کند.
 
امیرحسین صادقی، هاشم بیگ زاده و محمد قاضی چهره‌های ویژه این بازی هستند چرا  که مقابل تیم سابقشان استقلال بازی می‌کنند.
 
به هر حال همه این بازیکنان انگیزه مضاعفی مقابل تیم سابقشان دارند تا توانایی خود را نشان دهند.
 
آبی پوشان پایتخت برای قهرمانی در نیم فصل ابتدا باید از سد صبا عبور کنند و بعد منتظر شکست استقلال خوزستان مقابل ذوب آهن باشند تا دل هوادارانشان را با قهرمانی در نیم فصل شاد کنند.
 
احمد صالحی، حسن ظهیری، رحیم شاهین و محمدرضا فغانی تیم داوری این بازی هستند. مسعود فلاح‌ ناظر داوری این بازی است.
 
نبرد یک مربی ااستقلالی با یک مربی پرسپولیسی به جذابیت این بازی می‌افزاید.

به هر حال باید دید دایی می‌تواند مانع قهرمانی شاگردان مظلومی در نیم فصل شود یا نه!
 
استقلال اهواز- تراکتور سازی تبریز؛ کار آسان ژنرال در اهواز
 
شاگردان حنطه ساعت 15 در ورزشگاه تختی اهواز پذیرای شاگردان قلعه نویی هستند.
 
تیم استقلال اهواز وضعیت خوبی ندارد و امکاناتش در حد یک تیم دسته دومی است.
 
آبی‌های اهواز هفته گذشته4 بر یک از سایپا شکست خوردند. بر این اساس برای جبران شکست سنگین هفته گذشته پا به زمین مسابقه می‌گذارند اما کار سختی مقابل شاگردان قلعه  نویی دارند.
 
علی حنطه سرمربی استقلال اهواز به علت محرومیت از جایگاه ویژه تماشاگر بازی تیمش خواهد بود.
 
آبی‌های اهواز در صورت برد این بازی در همان جایگاه شانزدهم می‌مانند و تکانی در جدول نمی‌خورند.
 
در آن سوی میدان تراکتور سازی بعد از تغییر و تحولات در کادر فنی و آوردن قلعه نویی به جای تونی اولیویرا امیدوار به ارتقای جایگاهشان در جدول رده بندی هستند.
 
قلعه نویی در نخستین گام یک تساوی مقابل تیم سابقش استقلال بدست آورد و باید دید در دومین رویارویی‌اش با یک تیم آبی پوش دیگر چه نتیجه‌ای کسب می‌کند.
 
تراکتورسازان در صورت برتری در این بازی شانس حضور در جایگاه ششم جدول را دارند.
 
جمشید محمدی به همراه محمدرضا امینی، جلیل شهرانی و جواد محمدی قضاوت این دیدار را بر عهده دارند حسن کامرانی فر هم ناظر داوری این بازی است.
 
نفت تهران- سایپا البرز؛ دربی کوچک تهرانی
 
تیم فوتبال نفت تهران ساعت 15:15 در ورزشگاه تختی میزبان نارنجی‌ پوشان سایپا است.
 
هر دو تیم تماشاگر زیادی ندارند اما برای برد این بازی پا به زمین مسابقه می‌گذارند.
 
نارنجی پوشان سایپا هفته گذشته برد دلچسبی مقابل آبی‌های اهواز داشتند و با روحیه بالا به مصاف حریفشان نفت تهران می‌روند.
 
شاگردان جلالی در صورت برد این بازی شانس صعود در جایگاه سوم را دارند اما تیم نفت حداکثر یک پله در جدول می‌تواند صعود کند و در جایگاه نهم قرار بگیرد.
 
منصوریان با انجام مصاحبه جنجالی دچار اختلافاتی با مدیریت تیم نفت شد اما گویا آرامش نسبی بر تیم نفت حاکم شده است و این تیم برای بد این بازی پا به زمین مسابقه می‌گذارد.
 
سعید بخشی‌زاده، حمید غمزه،  جهانبخش آرمان و محمد حسین ترابیان تیم داوری این بازی را تشکیل می‌دهند. محمود رفیعی هم ناظر داوری این بازی است.
 
پرونده بازی‌های نیم فصل لیگ برتر فردا با برگزاری 5 دیدار بسته می‌شود. در یکی از حساس‌ترین بازیها ذوب آهن به مصاف استقلال خوزستان می‌رود.
 
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال فردا با انجام 5 دیدار به پایان می‌رسد. در یکی از بازیهای مهم پرسپولیس به مصاف راه آهن یزدان می‌رود.
 
راه آهن یزدان- پرسپولیس تهران؛ رقابت پرسپولیس بر روی ریل در راه آهن
 
شاگردان تارتار روز جمعه ساعت 15:15 در ورزشگاه شهدای قدس پذیرای سرخپوشان پایتخت هستند.
 
شاگردان برانکو هفته گذشته توانستند از سد گسترش فولاد عبور و به رده ششم صعود کنند.
 
پرسپولیسی‌ها فوتبال زیبایی در مقابل گسترش فولاد ارائه ندادند اما در کسب امتیاز موفق بودند.
 
به هر حال شاید تاکنیک برانکو در این بازی خارج از خانه ارائه یک فوتبال تدافعی باشد تا پرسپولیس با دست پر از زمین راه آهن خارج شود.
 
سرخپوشان پایتخت در صورتی امکان حضور در جایگاه چهارم را دارند که بیش از سه گل در این بازی بزنند در آن سوی میدان، شاگردان تارتار هفته گذشته توانستند زردپوشان اصفهانی را متوقف کنند و به دنبال ارتقای جایگاهشان را در جدول رده بندی هستند اما کار سختی مقابل تیم پرانگیزه پرسپولیس دارند به هر حال باید دید مهاجمان پرسپولیس می توانند از موقعیتهای گلزنی استفاده کنند یا نه!
 
شاهین حاج بابایی به همراه علیرضا ایلدروم، محمد راهی و یاسر همرنگ قضاوت این بازی را بر عهده دارند اسماعیل صفیری هم ناظر داوری این بازی است.
 
ذوب آهن اصفهان- استقلال خوزستان؛ سرنوشت قهرمانی در نصف جهان
 
شاگردان یحیی گل محمدی در یک بازی فینال گونه روز جمعه ساعت 15:15 در ورزشگاه فولاد شهر به مصاف آبی پوشان خوزستانی می‌روند.
 
شاگردان ویسی عملکرد فوق العاده ای در لیگ پانزدهم تاکنون داشتند و صدرنشین لیگ برتر هستند، اگر آنها بتوانند برنده این بازی شوند آن وقت قهرمان نیم فصل می شوند.
 
به هر حال تیم استقلال خوزستان برای برد به اصفهان می رود اما کار سختی مقابل شاگردان گل محمدی دارد، در آن سوی میدان ذوبی‌ها همانند حریفشان شانس قهرمانی در نیم فصل را دارند به شرطی که بتوانند استقلال خوزستان را شکست دهند و استقلال تهران هم نتواند از سد صبا بگذرد.
 
شاگردان ویسی با یک  تساوی هم می‌توانند قهرمان نیم فصل شوند مگر اینکه استقلال بیش از سه گل به صبا بزند و صدرنشین را از برادر اهوازی خود پس بگیرد.
 
حمید حاج ملک به همراه قهرمان نجفی، فرهاد فروجی و سعید شمس این بازی را قضاوت می کند، حسین عسگری هم ناظر داوری این بازی است.
 
پدیده خراسان- سپاهان اصفهان؛ استیماچ در پی جبران ناکامی‌اش در لیگ
 
تیم فوتبال پدیده خراسان روز جمعه ساعت 14:45 در ورزشگاه ثامن مشهد میزبان زردپوشان اصفهانی است، تیم سپاهان با حضور استیماچ هم نتوانسته نتایج خوبی در لیگ برتر کسب کند اما این مربی مورد حمایت مدیران سپاهان است.
 
زردپوشان اصفهانی در صورت برد این بازی شانس حضور در رتبه پنجم را دارند.
 
در آن سوی میدان شاگردان مهاجری هفته گذشته نتیجه بازی را به تیم استقلال خوزستان واگذار کردند آنها این هفته برای جبران شکست وارد زمین مسابقه می شوند.
 
به هر حال باید دید تیم پدیده می تواند جایگاهش را در جدول رده بندی ارتقاء دهد یا نه!
 
رضا عادل، علیرضا کناری، رسول دورقی و جواد شرفی تیم داوری این بازی هستند محمد علی فروغی هم نظارت این بازی را بر عهده دارد.
 
ملوان بندرانزلی- سیاه جامگان؛ قوهای سپید انزلی طعم برد را می‌چشند؟
 
قوهای سپید انزلی روز جمعه ساعت 14:15 در ورزشگاه تختی انزلی پذیرای شاگردان کاظمی هستند، شاگردان استیلی چند هفته ای است که رنگ برد را ندیدند و نتایج را به حریفانشان واگذار کردند.
 
به هر حال استیلی دوست ندارد تیمش باری چهارمین بار متوالی شکست بخورد.
 
براین اساس انزلی چی‌ها قصد دارند از میزبانی شان نهایت استفاده را ببرند و سیاه‌جامگان را با شکست بدرقه کنند، در آن سوی میدان تیم سیاه‌جامگان همانند حریفش اوضاع خوبی ندارد در رتبه پانزدهم جا خوش کرده است.
 
شاگردان کاظمی در صورت برد این بازی یک پله در جدول رده بندی صعود می کنند.
 
ملوانی‌ها لشگری از مصدومان دارند و یوسف زاده، آرش افشین و عزیز معبودی نمی‌توانند تیمشان را در این بازی همراهی کنند.
 
به هر حال باید دید قوهای سپید انزلی می توانند نوار ناکامی‌هایشان را قطع کنند یا نه!
 
 امید سعیدفر، حسن یوسفی، مهدی شفیعی و سعید رحیمی مقدم تیم داوری این بازی را تشکیل می‌دهند،هدایت مبینی هم ناظر داوری این بازی است.
 
گسترش فولاد- فولاد خوزستان؛ شام آخر اسکوچیچ سرو می شود؟
 
تیم گسترش فولاد روز جمعه ساعت 15 در ورزشگاه اختصاصی گسترش به مصاف تیم فولاد خوزستان می‌رود، شاگردان کمالوند با وجود ارائه یک بازی هجومی مقابل پرسپولیس شکست خوردند، براین اساس آنها برای جبران مافات به زمین مسابقه می‌آیند در آن سوی میدان، فولادیها در وضعیت بحرانی به سر می برند و اسکوچیچ خوب می داند که به درب خروجی باشگاه فولاد نزدیک شده است.
 
آنها برای خروج از بحران به سه امتیاز این بازی نیاز دارند اما کار سختی مقابل تیم پرانگیزه گسترش فولاد دارند، اگر فولاد بتواند در این بازی برنده شود، امکان دارد از رده چهاردهم به دوازدهم صعود کند.
 
به هر حال باید دید نبرد قرمز و آبی به نفع کدام به پایان می‌رسد؟!
 
سید مهدی سیدعلی، جواد مداح، علی دودانگه و کمیل غلامی داوران این بازی هستند، ابراهیم میرزا بیگی ناظر داوری این بازی است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :