موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی راه و ساختمان

a/32285 :کد

0

استاندارد ساختمان‌سازی رعایت نمی‌شود

  پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ — ۰۹:۵۰
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -استاندارد ساختمان‌سازی رعایت نمی‌شود

کارشناس اقتصادی گفت: وام مسکن باید به شرکت‌های متخصص مسکن واگذار شود تا تولید را بالا ببرند و در کنار آنها هم شرکت‌های بیمه فعالیت کنند.

کارشناس اقتصادی گفت: وام مسکن باید به شرکت‌های متخصص مسکن واگذار شود تا تولید را بالا ببرند و در کنار آنها هم شرکت‌های بیمه فعالیت کنند.

 

ابوالحسن میرعمادی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: ساخت و سازها در کشور به سمت مدرنیته گام برداشته اما تکنولوژی ساخت و ساز در آنها چندان رعایت نمی‌شود و ساختمان‌سازی توسط افراد فاقد صلاحیت صورت می‌گیرد.
 
وی با بیان اینکه همه تولیدات اروپایی‌ها دارای مهر استاندارد و ضمانت‌نامه چند ساله است، گفت: ساختمان‌های کشور ما نیز باید این شرایط را دارا باشند.
 
این کارشناس اقتصادی یکی از پیشنهادات خود را برای افزایش کیفیت ساختمان‌ها قابل وگذاری بودن وام‌ها دانست و گفت: وام‌ها و پول‌های اختصاص داده شده به بخش مسکن باید به شرکت‌های متخصص مسکن واگذار شود تا تولید را بالا ببرند و در کنار آنها هم شرکت‌های بیمه باید فعالیت کنند تا بر کنترل کیفیت و ارائه برگ بیمه نظارت کنند.
 
میرعمادی تصریح کرد: ما به مجموعه‌های فنی نیاز داریم تا شرکت‌های بیمه را شناسایی کنند و این شرکت‌ها وظیفه پیدا کنند تا از سازندگان ساختمان‌های فاقد استاندارد خسارت بگیرند.
 
وی یکی از پیامدهای مثبت این عمل را چنین بیان کرد که این عمل نه تنها موجب می‌شود که شرکت‌های بیمه، ساختمان‌های بی‌کیفیت را بیمه نکنند بلکه مردم نیز از خرید ساختمان‌های فاقد بیمه کیفیت امتناع می‌ورزند.
 
این کارشناس مسکن با بیان اینکه جریان ساخت و ساز باید در اختیار مهندسان قرار بگیرد، گفت: متأسفانه این جریان در اختیار یک سری افراد ثروتمند است در صورتی که می‌بایست بانک‌ها در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند و آن را در اختیار مهندسان قرار دهند و در راستای آن هم بیمه را پوشش دهند به گونه‌ای که خانه را بازرسی و ضمانت‌نامه را برای ساختمان‌های باکیفیت صادر کنند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :