موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مهاجرت

a/32347 :کد

0

اخراج ۱۸۰۰ پناهنده افغان از منطقه «جامو و کشمیر» پاکستان

  پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -اخراج ۱۸۰۰ پناهنده افغان از منطقه «جامو و کشمیر» پاکستان

مقامات منطقه جامو و کشمیر آزاد تحت نظارت پاکستان بر اساس برنامه «اقدام ملی برای مبارزه با تروریسم» این کشور، ۱۸۰۰ پناهنده افغان را این منطقه اخراج کردند.

مقامات منطقه جامو و کشمیر آزاد تحت نظارت پاکستان بر اساس برنامه «اقدام ملی برای مبارزه با تروریسم» این کشور، ۱۸۰۰ پناهنده افغان را این منطقه اخراج کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «دیلی تایمز»، «ازهر گیلانی» وزیر قانون منطقه جامو و کشمیر آزاد تحت نظارت پاکستان گفت که حدود 3100 افغانستانی بطور غیرقانونی در این منطقه زندگی می‌کنند که حدود 1800 نفر از آنها اخراج شدند.

 

وی افزود: تمرکز ما روی آن دسته از کسانی است که هنوز در این منطقه بطور غیرقانونی زندگی می‌کنند و تا 31 دسامبر آنها نیز اخراج خواهند شد.

 

وزیر قانون منطقه جامووکشمیر ادامه داد: به درخواست سفارت افغانستان، حضور شهروندان افغان تا 31 دسامبر سال جاری تمدید شده است.

 

همچنین، سازمان بین‌المللی مهاجرت چندی پیش اعلام کرد: 82 هزار و 258 پناهجوی غیرقانونی افغانستانی در پاکستان از اول ژانویه تا 18 جولای سال 2015 میلادی، از مرز «تورخم» اخراج شدند و یا به افغانستان بازگشتند.

 

سازمان بین‌المللی مهاجرت (آی.او.ام) در گزارش خود اعلام کرد که از اول سال 2015 میلادی تا 18 ماه جولای (حدود 7 ماه)، 7980 پناهجوی غیرقانونی افغانستانی از پاکستان اخراج شدند.

 

چندی قبل بعد از سفر مقامات بلندرتبه دولتی افغانستان به پاکستان از جمله سید حسن عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین افغانستان، اسلام‌آباد متعهد به تمدید زمان اقامت پناهندگان افغان در این کشور شده بود.

 

از مدتی پیش مقامات پاکستانی فشار به پناهجویان افغان برای بازگشت به کشورشان را افزایش داده و قوانین سختی را برای ادامه اقامت این افراد در خاک خود وضع کردند.

 

شرایط دشوار دوران مهاجرت و برخوردهای ناملایم مقامات پاکستانی مهم‌ترین عامل بازگشت پناهندگان افغان به کشورشان است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :