موضوعات ‌مرتبط: فناوری فضای مجازی

a/32367 :کد

0

موزیلا فایرفاکس به جمع مردگان پیوست!

  پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۸
تعداد بازدید : ۲۸۶   
 تحلیل ایران -موزیلا فایرفاکس به جمع مردگان پیوست!

کمپانی موزیلا با وجود تلاش های فراوان جهت دستیابی به رده های بالا در میان رقبان به صورت رسمی خبر توقف توسعه سیستم عامل فایرفاکس را اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران؛ موزیلا در چند سال اخیر تلاش بسیاری برای توسعه‌ی سیستم عامل اختصاصی خود ویژه‌ی گوشی‌ها کرده اما اینطور که مشخص است این کمپانی به این نتیجه رسیده که قادر به انجام این کار نیست و در بازار سیستم عامل‌های گوشی‌های هوشمند جایگاهی نخواهد داشت! چرا که این کمپانی به صورت رسمی خبر توقف توسعه سیستم عامل فایرفاکس را اعلام کرد.

 

تصمیم موزیلا از جایی نشات می‌گیرد که این کمپانی دریافته قادر نیست تجربه کاربری خوبی برای کاربران گوشی‌های هوشمند به ارمغان آورد، بنابراین به همین سادگی خود را از زیر بار توسعه سیستم عامل گوشی‌های هوشمند کنار کشیده تا بتواند تمرکز خود را روی موارد دیگر بگذارد.

 

موزیلا فایرفاکس سیستم عاملی است که تنها چند اپلیکیشن تحت وب با خود به همراه دارد و در این بازار رقابت اپلیکیشنی این سیستم عامل بی‌اپلیکیشن، توان رقابت با بزرگان این عرصه را ندارد. ممکن است سیستم عامل موزیلا فایرفاکس هنوز هم زنده باشد اما تنها برای دستگاه‌های حوزه اینترنت اشیا و تحت شبکه؛ گذشت زمان این موضوع را نشان خواهد کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :