موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/32390 :کد

0

سهم ۲ درصدی فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور

  پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ — ۱۸:۱۲
تعداد بازدید : ۴۹۳   
 تحلیل ایران -سهم ۲ درصدی فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات گفت: سهم فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور ۲ درصد است که برای رسیدن به اهداف برنامه نیاز به رشد حداقل ۳۰ درصدی در این بخش داریم.

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات گفت: سهم فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور ۲ درصد است که برای رسیدن به اهداف برنامه نیاز به رشد حداقل ۳۰ درصدی در این بخش داریم.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار مهر، رضا باقری اصل در مراسم اختتامیه بیست‌ و یکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ با اشاره به آمارهای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اظهار داشت: فناوری اطلاعات و ارتباطات تنها بخشی در اقتصاد کشور است که با رشد ۳ برابری مواجه بوده و این پتانسیل باید به فرصت تبدیل شود.


وی با تاکید بر اینکه به رغم رشد ۳ برابری این حوزه، اما سهم فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور بسیار کم و حدود ۲ درصد است، توضیح داد: با رشد پیش بینی شده ۱۹.۵ درصدی، سهم ITC از ۲ درصد به ۵ درصد افزایش نخواهد یافت.


باقری اصل افزود: برای اینکه سهم فناوری اطلاعات را به این رقم برسانیم، نیازمند رشد حداقل ۳۰ درصدی در این بازار هستیم.


معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات تصریح کرد: در شرایط ایده آل حتی پس از رسیدن به رشد ۵ درصدی در حوزه فناوری اطلاعات، رشد شاخص های ITC زیر عدد ۶۰ خواهد بود و در این زمینه نیازمند تحول هستیم.

وی با تاکید بر اینکه فرصت های اقتصاد نفتی در کشور رو به پایان است، خاطرنشان کرد: دولت باید فرصت کسب و کار را در حوزه فناوری اطلاعات به بخش خصوصی دهد.


باقری اصل با اشاره به نهایی شدن موضوع برجام نیز گفت: قرار نیست خارجی ها سهمی از بازار ایران داشته باشند بلکه قرار است ایرانی ها از بازار جهانی سهم بگیرند.


معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات اظهار امیدواری کرد: اقتصاد ۷ تا ۸ هزار میلیاردی دولت الکترونیک در ایران باید به سمت بازارهای خارج از ایران رشد کند. در این زمینه هیات های خارجی با حضور در ایران فرصت های زیادی را پیش پای ما می‌گذارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :