موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32433 :کد

0

ایران تا الان به برجام پایبندبوده/خوب است تحریم‌ها تعلیق شود

  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ — ۰۱:۲۴
تعداد بازدید : ۲۶۹   
 تحلیل ایران -ایران تا الان به برجام پایبندبوده/خوب است تحریم‌ها تعلیق شود

وزیر خارجه آمریکا با ارسال نامه‌ای به کمیته روابط خارجی سنای این کشور، پایبند ماندن جمهوری اسلامی ایران به شرایط و مفاد برجام را تأیید کرد.

وزیر خارجه آمریکا با ارسال نامه‌ای به کمیته روابط خارجی سنای این کشور، پایبند ماندن جمهوری اسلامی ایران به شرایط و مفاد برجام را تأیید کرد.


 

به گزارش تحلیل ایران، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا با ارسال نامه‌ای به کمیته روابط خارجی سنای کشورش، از روند اجرای برجام در ایران به سناتورها گزارش داد.

 

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، کری این نامه را چهارشنبه نوشته و در آن خطاب به «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفته که ایران با روشی «شفاف و قابل‌راستی‌آزمایی» مفاد برجام را اجرایی کرده و با درنظر گرفتن این وضعیت، «تعلیق تحریم‌ها کار مناسبی است.»

 

در نامه جان کری آمده که ایران فعالیت مخفیانه‌ای در زمینه هسته‌ای نداشته است.

سناتور «بن کاردین» در استماعی که امروز برای بررسی نحوه اجرای برجام برگزار شد، به همین مسئله اشاره کرد و گفت که بنظر می‌رسد روند برداشته شدن تحریم‌های ایران در ماه ژانویه (دی ماه) کلید بخورد.

 

کاردین در این خصوص گفت: «حالا می‌دانیم که احتمالاً ایران به تعهدات خود پایبند بوده و مستحق تخفیف تحریم‌ها در ماه ژانویه است.»

جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که نتیجه مطلوب مذاکرات هسته‌ای، لغو تحریم‌هاست و نه تعلیق آنها؛ تعلیقی که به هر بهانه‌ای می‌تواند خاتمه یابد.

 

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :