موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/32487 :کد

0

عربستان برای کسری بودجه، عوارض خروج می‌گیرد

  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ — ۰۸:۵۵
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -عربستان برای کسری بودجه، عوارض خروج می‌گیرد

سازمان هواپیمایی کشوری عربستان سعودی برای جبران کسری بودجه به دریافت عوارض ورود و خروج ازمسافران پروازهای خارجی روی آورد.

سازمان هواپیمایی کشوری عربستان سعودی برای جبران کسری بودجه به دریافت عوارض ورود و خروج ازمسافران پروازهای خارجی روی آورد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه الحیاه چاپ عربستان، سازمان هواپیمایی کشوری عربستان تصمیم گرفته است که از آغاز ژانویه 2016 برای هرمسافری که از پروازهای بین المللی استفاده می کند اعم از مسافری که وارد عربستان و یا از این کشور خارج می شود، مبلغی به میزان 87 ریال سعودی را به عنوان عوارض ورودی یا خروجی با عنوان هزینه استفاده از امکانات فرودگاه ها و برای جبران کسری بودجه دریافت کند.


براساس این گزارش، پرداخت این مبلغ برای همه مسافران استفاده کننده از شرکت های هواپیمایی در همه فرودگاه های عربستان به استثنای مسافران ترانزیت ضروری است.


مسئولان سازمان هواپیمایی عربستان اعلام کرده اند که این عوارض هر سه سال یک بار و با توجه به میانگین نرخ تورم، کم یا زیاد می شود.

 

این مسئولان عوارض قبلی و فعلی استفاده از امکانات فرودگاه ها در عربستان را برای مسافران برحسب نظام تعرفه هواپیمایی کشوری، 50 ریال عنوان کردند.


مسئولان شرکت هواپیمایی کشوری عربستان بر اهمیت پایبندی همه ناوگان هوایی به دریافت این عوارض تاکید و خاطرنشان کردند که فقط مسافران خط ترانزیت از پرداخت این مبلغ مستثنا هستند.
منبع : العالم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :