موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32559 :کد

0

چین مانورهای نظامی در دریای جنوبی چین برگزار می‌کند

  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ — ۱۲:۳۷
تعداد بازدید : ۳۵   
 تحلیل ایران -چین مانورهای نظامی در دریای جنوبی چین برگزار می‌کند

روزنامه رسمی ارتش آزادی بخش خلق چین امروز جمعه اعلام کرد: ارتش چین طی هفته جاری مانورهای نظامی را در منطقه مورد مناقشه دریای جنوبی چین برگزار خواهد کرد.

روزنامه رسمی ارتش آزادی بخش خلق چین امروز جمعه اعلام کرد: ارتش چین طی هفته جاری مانورهای نظامی را در منطقه مورد مناقشه دریای جنوبی چین برگزار خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه رسمی ارتش آزادی بخش چین، ارتش چین تصمیم دارد تا طی هفته جاری مانورهای نظامی را در دریای جنوبی چین انجام دهد.

 

در این مانورهای نظامی، کشتی های جنگی، زیردریایی ها و جنگنده های نیروی هوایی شرکت خواهند کرد.

 

چین ادعای مالکیت 90 درصد دریای جنوبی چین را مطرح کرده و سعی نموده است تا با ساخت جزایر مصنوعی این ادعای خود را تقویت بخشد.فیلیپین، تایوان، مالزی، برونئی و ویتنام نیز ادعای مالکیت بخشی از این دریا را مطرح کرده اند.

 

فرمانده ناوگان دریایی آمریکا در اقیانوس آرام پیش از این نسبت به رقابت تسلیحاتی در منطقه مورد مناقشه دریای جنوبی چین هشدار داده است.

 

آمریکا بارها ضمن انتقاد از اقدام چین در ساخت جزایر مصنوعی در دریای جنوبی چین، خواستار متوقف شدن این فعالیت ها شده است.

 

این روزنامه چینی افزود: مانورهای نظامی ارتش چین در هزاران کیلومتر مربع از آبهای منطقه دریای جنوبی چین از روز چهارشنبه آغاز شده و طی روزهای آینده ادامه خواهد یافت.

 

چین به طور متناوب برگزاری این مانورها در دریای جنوبی چین را اعلام کرده است تا سعی کند رویکرد شفاف خود در خصوص تحولات نظامی منطقه را نشان دهد.

 

ماه گذشته اقدام آمریکا در پرواز یک فروند بمب افکن راهبردی بی 52 در نزدیکی جزایر مصنوعی چین در دریای جنوبی چین و گشت زنی ناو جنگی لاسن در نزدیکی این منطقه با واکنش منفی پکن روبرو شده بود.

 

ایالات متحده موافقت کرده است تا هواپیمای جاسوسی پی 8 پوسیدون طی ماه جاری در سنگاپور مستقر شود. این تازه ترین واکنش آمریکا به ادامه ادعاهای ارضی چین در خصوص مالکیت دریای جنوبی چین به شمار می رود.

 

این اقدام آمریکا موجب خشم و نگرانی مقام های پکن شده است. آمریکا پیش از این نیز هواپیمای جاسوسی پی 8 را در ژاپن و فیلیپین مستقر کرده است و پروازهای جاسوسی و شناسایی نیز بر فراز مالزی انجام داده است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :