موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32581 :کد

0

خوش خدمتی عربستان به غرب به اسم ائتلاف علیه تروریسم

  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ — ۱۴:۱۴
تعداد بازدید : ۳۰۲   
 تحلیل ایران -خوش خدمتی عربستان به غرب به اسم ائتلاف علیه تروریسم

روزنامه واشنگتن پست با اشاره به تشکیل ائتلاف مبارزه با تروریسم از سوی عربستان نوشت: هدف ریاض تامین منافع خود و تلاش نافرجام برای جلب رضایت آمریکا است.

روزنامه واشنگتن پست با اشاره به تشکیل ائتلاف مبارزه با تروریسم از سوی عربستان نوشت: هدف ریاض تامین منافع خود و تلاش نافرجام برای جلب رضایت آمریکا است.

 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه واشنگتن پست نوشت: انتشار خبر تشکیل ائتلاف جدید نظامی برای مبارزه با تروریسم از سوی عربستان چیزی نیست جز تلاش برای جلب رضایت غرب آن هم در حالی که ائتلاف مزبور ائتلاف عربی برای مبارزه با تروریسم نیست بلکه ابزاری دیگر برای تامین منافع کشورهای مشخصی از اهل تسنن است.

 

این منبع افزود: به احتمال زیاد هدف از تشکیل این ائتلاف جلوگیری از انتقادهای غربی و اتهام زنی های متعدد آنان به جهان اسلام است مبنی بر اینکه در مبارزه با ترویسم و مقابله با افراط گرایی کوتاهی می‌کنند.

 

واشنگتن پست یاد آور شد که برخی کشورها از جمله پاکستان، لبنان و مالزی از ملحق شدن به ائتلاف اسلامی ریاض بی خبر بوده و از طریق رسانه ها از این موضوع مطلع و شگفت زده شدند.

 

این روزنامه نوشت: ریاض از ایران و عراق برای پیوستن به این ائتلاف دعوت نکرد زیرا کثریت مردم این دو کشور را شیعیان تشکیل می دهند.

 

به نوشته این منبع، با وجود تاکید برخی طرف ها و بیش از همه عربستان مبنی بر اینکه ائتلاف جدید سنی نیست اما این ائتلاف در واقع ادامه ائتلاف سنی مذهبی است که در یمن تشکیل داد و بازوی محرکه به جای مبارزه با تروریسم فقط رقابت با ایران است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :