موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/32610 :کد

0

مرکز مبادلات تجاری فناوری ایران و امارات تاسیس می شود

  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۹
تعداد بازدید : ۴۹۵   
 تحلیل ایران -مرکز مبادلات تجاری فناوری ایران و امارات تاسیس می شود

مرکز مبادلات تجاری- فناوری ایران و امارات توسط پارک علم و فناوری استان کرمان در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری تاسیس شد.

مرکز مبادلات تجاری- فناوری ایران و امارات توسط پارک علم و فناوری استان کرمان در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری تاسیس شد.

به گزارش تحلیل ایران، در مراسم اختتامیه شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور، قرارداد تاسیس مرکز مبادلات تجاری – فناوری ایران و امارات با حضور دکتر عباس قوام رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان و دکتر محمدرضا امینی نماینده تجار ایرانی حامی علم و فناوری منعقد شد.


دفاتر این مرکز با هدف حمایت از صادرات شرکت های دانش بنیان ایرانی در ایران (کرمان) و امارات (دبی) با همکاری تجار و سرمایه گذاران ایرانی مقیم دبی در سال ۲۰۱۶ میلادی تاسیس خواهد شد.


بخشی از خدمات مورد توافق شرکت های خارجی جهت ارائه در مرکز مبادلات تجاری – فناوری ایران و امارات شامل «مشاوره در زمینه راه اندازی مراکز تجاری سازی فناوری های پیشرفته»، «بررسی شرکت های دانش بنیان و رتبه بندی شرکت ها جهت استفاده از تسهیلات ویژه»، «ارائه دوره های تخصصی کوتاه مدت ویژه مدیران و کارشناسان شرکت های مستقر در مراکز رشد و پارک» می شود.


همچنین «مشاوره تخصصی در خصوص نحوه توسعه سرمایه گذاری های مشترک»، «دریافت لیسانس و همکاری های راهبردی با شرکت ها و مراکز تحقیقاتی معتبر خارجی»، «مشاوره تخصصی در خصوص ثبت اختراعات و برند در سطح بین المللی»، «مشاوره در خصوص طراحی صنعتی و بسته بندی صادراتی محصولات دانش بنیان» از دیگر موارد خدمات توافق شده بین ایران و امارت بود.


«مشاوره تخصصی در خصوص برندسازی و توسعه شبکه های بازاریابی بین المللی و حمایت از ورود محصولات به شبکه های تولید و توزیع جهانی»، « حمایت مادی و معنوی از شرکت ها در جهت بین المللی شدن با ایجاد ارتباط بین شرکت های مستقر در پارک و شرکت های معتبر خارجی در جهت انتقال فناوری» نیز از موارد مورد توافق به شمار می روند.


همچنین «پیگیری اعزام هیئت های تجاری- بازرگانی جهت بازدید از نمایشگاههای معتبر جهان و حضور شرکت های دانش بنیان در فن بازارهای خارجی» از دیگر مواردی است که مورد توافق قرار گرفته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :