موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32662 :کد

0

کشته و زخمی شدن ۱۰ نظامی عراقی در پی حملات هوایی آمریکا

  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ — ۰۲:۲۴
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -کشته و زخمی شدن ۱۰ نظامی عراقی در پی حملات هوایی آمریکا

۱۰ نفر از نظامیان عراقی در پی حملات هوایی آمریکا در بغداد کشته یا زخمی شدند.

10 نفر از نظامیان عراقی در پی حملات هوایی آمریکا در بغداد کشته یا زخمی شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرماندهی عملیات ارتش عراق که مبارزه با گروه تروریستی داعش را زیر نظر دارد اعلام کرد 10 سرباز عراقی روز جمعه در حمله هوایی به اصطلاح ائتلاف تحت رهبری آمریکا در غرب بغداد کشته یا زخمی شدند.
 
فرماندهی عملیات عراق در بیانیه ای اعلام کرد این حمله علیه داعش زمانی صورت گرفت که اعضای این گروه با سربازان عراقی درگیر بودند و همین موضوع به قربانی شدن افراد از هر دو طرف منجر شد.
ائتلاف از بیش از یک سال قبل از عراق در مبارزه با داعش حمایت می کند. داعش منطقه گسترده ای را در شمال و غرب بغداد اشغال کرده است.
 
به گفته منابع نظامی، این حادثه ساعت 13 (10 به وقت گرینویچ) در جنوب فلوجه، شهر تحت کنترل تکفیری ها روی داد.
 
بر اساس این بیانیه،‌ نیروهای عراقی به سوی مواضع داعش نزدیک عامریه الفلوجه پیشروی کردند اما نیروی هوایی عراق به علت شرایط جوی نتوانست از آنها حمایت کند.
 
فرماندهی عملیات عراق اعلام کرد: از جنگنده های ائتلاف بین المللی درخواست کمک شد. ائتلاف دو حمله علیه دشمن انجام داد و تلفات سنگینی به آنها تحمیل کرد .
 
این منبع افزود: این حملات به تسریع پیشروی نیروهای ما و نزدیک شدن آنها به دشمن منجر شد.
 
این بیانیه به کشته یا زخمی شدن یک افسر و نه سرباز اشاره و اعلام کرد سومین حمله ائتلاف بدون در نظر گرفتن پیشروی سربازان عراقی انجام و به قربانی شدن نیروهای ما منجر شد.

سرهنگ استیو وارن، سخنگوی ائتلاف که در بغداد مستقر است در واکنش به خبرهایی که قبل از انتشار بیانیه فرماندهی عملیات عراق از قربانی شدن شمار زیادی در این حمله حکایت داشت اعلام کرد درباره همه این ادعاها تحقیق خواهد شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :