موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32664 :کد

0

دمشق آماده همکاری در تحقیق پیرامون حملات شیمیایی است

  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ — ۰۲:۳۹
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -دمشق آماده همکاری در تحقیق پیرامون حملات شیمیایی است

سازمان ملل از آمادگی سوریه برای همکاری با این سازمان و سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی به منظور تحقیق در مورد حملات شیمیایی خبر داد.

سازمان ملل از آمادگی سوریه برای همکاری با این سازمان و سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی به منظور تحقیق در مورد حملات شیمیایی خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری تاس، استفان دوچاریک سخنگوی سازمان ملل متحد گفت: طرف سوری هفته گذشته توافقی را در مورد مکانیزم تحقیقات مشترکی که طبق قطعنامه شورای امنیت ایجاد شده است، امضا کرد،

 

در همین رابطه اعضای هیئت سازمان ملل با شماری از مسئولان سوریه از جمله فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه دیدار کردند. شورای امنیت سازمان ملل، ۷ آگوست تصمیم گرفت تحقیق جدیدی را در مورد تعیین مسئولان حملات شیمایی شروع کرده است.

 

قرار است مقر اصلی ساز و کار اتخاذ شده برای تحقیق پیرامون حملات شیمایی به دلایل امنیتی در نیویورک باشد و مقر دوم آن نیز لاهه خواهد بود.

 

کارشناسان سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی، اواخر سال گذشته گزارشی را در مورد استفاده از گاز کلر برای اهداف نظامی در سه شهر سوریه تهیه کردند. هفته گذشته این سازمان اعلام کرد به احتمال زیاد ماه مارس و آگوست حملات جدیدی با مواد شیمیایی در سوریه انجام گرفته است.

 

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :