موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی راه و ترافیک

a/32747 :کد

0

اصرار راه آهن به افزایش قیمت بلیت قطا

  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۰:۱۱
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -اصرار راه آهن به افزایش قیمت بلیت قطا

روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای افزایش قیمت بلیت قطار از تاریخ ۲۵ آذرماه سال جاری توسط بخش خصوصی را کاملاً قانونی اعلام کرد.

روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای افزایش قیمت بلیت قطار از تاریخ ۲۵ آذرماه سال جاری توسط بخش خصوصی را کاملاً قانونی اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، روابط عمومي راه آهن جمهوري اسلامي ايران در اطلاعيه ای دیاره افزایش قیمت بلیت قطار آورده است: برابر با ماده ۹ قانون دسترسي آزاد مصوب مجلس شوراي اسلامي؛ قيمت بليت قطار از سوي شركت هاي بخش خصوصي تعيين ميگردد و پس از تاييد شركت راه آهن بعنوان نهاد تخصصي و مسئول توسعه حمل و نقل ريلي كشور به مرحله اجرا گذاشته ميشود.

در همين راستا قيمتهاي جديد كه از روز ۱۴ آذر ماه سالجاري اجرايي شده و پيش فروش آن انجام شده است نه تنها منع قانوني ندارد بلكه كاملا مطابق با مفاد قانون صورت گرفته است .

در اين اطلاعيه آمده است تاييد هيات مديره راه آهن در خصوص پيشنهاد شركتهاي ريلي پس از بررسيهاي همه جانبه و كارشناسي و بعد از پانزده ماه همراهي شركت هاي بخش خصوص با دولت و عدم افزايش قيمتها و حتي ارايه تخفيفات سي درصدي در ايام خلوت سال ، با توجه به نرخ تورم سالانه ، جلوگيري از فرار سرمايه گذاران بخش خصوصي ،نوسازي ناوگان و همچنين ارتقا سطح خدمات در اين حوزه صورت گرفته است.

گفتني است با وجود قانوني بودن اين اقدام راه آهن در مورد افزايش قيمت بليت قطار؛ ورود برخي سازمان ها و نهادها به شكل غيركارشناسانه در روزهاي اخير به اين موضوع حاصلي جز تشويش اذهان عمومي در بر نداشته است.

منبع : مشرق

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :