موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی پزشکی

a/32774 :کد

0

ایران جزو ۱۰ کشور مطرح در پیوند قلب مصنوعی

  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۲۲
تعداد بازدید : ۱۳۴   
 تحلیل ایران -ایران جزو ۱۰ کشور مطرح در پیوند قلب مصنوعی

پیوند قلب مصنوعی در کشور که به صورت مکانیکی انجام شده، موفقیت آمیز بوده و تحقیقات زیادی روی آن انجام شده است.


پیوند قلب مصنوعی در کشور که به صورت مکانیکی انجام شده، موفقیت آمیز بوده و تحقیقات زیادی روی آن انجام شده است.


به گزارش تحلیل ایران، دکتر مسعود قاسمی روز جمعه در حاشیه برگزاری سومین همایش روز ملی آتروسکلروز (تصلب شرایین) افزود: پیوند قلب مصنوعی در کشور که به صورت مکانیکی انجام شده، موفقیت آمیز بوده و تحقیقات زیادی روی آن انجام شده است.

وی با بیان اینکه این پیوند همچنان به بررسی های مختلفی نیاز دارد، اظهار کرد: مسیر جدیدی در زمینه پیوند قلب مصنوعی در کشور آغاز شده است که نیاز به تحقیقات مختلفی دارد.

وی به پیوند قلب فرد به فرد اشاره کرد و افزود: در این نوع پیوند، گروه خونی باید سازگار باشد و از داروهای ضد ایمنی برای پس نزدن قلب استفاده شود؛ البته افرادی که این نوع پیوند را انجام می دهند مستعد ابتلا به انواع عفونت ها و حتی سرطان هستند.

قاسمی با اشاره به اینکه به کار گذاشتن باطری و شارژ آن در قلب نیز نوع دیگری از درمان بیماری قلبی به شمار می رود، اظهار کرد: پیوند قلب مصنوعی بهترین درمان برای بیماری قلبی است که باید بسترهای درمان آن در کشور فراهم شود.

قاسمی با اشاره به اینکه 45 درصد مرگ و میرها در مردان و 36 درصد در زنان به خاطر بیماری های قلبی و عروقی رخ می دهد، خاطرنشان کرد: ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و تصلب شرائین در صورت نبود اقدامات لازم پیشگیرانه می تواند از مرز 60 درصد نیز بالاتر رود؛ بنابراین مردم باید اقدامات پیشگیری اولیه راکه مصرف موادغذایی سالم و فعالیت بدنی مهمترین رکن آن است، در اولویت زندگی خود قرار دهند.
منبع: ایرنا

                               

قلب     ایران     عفونت     درمان     بیمار     مصرف


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :