موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/32779 :کد

0

تاثیر غیر مستقیم ارتش بردولت های غیر نظامی پاکستان

  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۴
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -تاثیر غیر مستقیم ارتش بردولت های غیر نظامی پاکستان

وزیر دفاع پاکستان با رد شایعات مقابله دولت با ارتش برای کسب اختیارات در برخی از نهادهای این کشور تاکید کرد که ارتش به دلیل ۴۰ سال حکومت نظامی همواره دولت‌های غیر نظامی را تحت تاثیر قرارداه است.

وزیر دفاع پاکستان با رد شایعات مقابله دولت با ارتش برای کسب اختیارات در برخی از نهادهای این کشور تاکید کرد که ارتش به دلیل ۴۰ سال حکومت نظامی همواره دولت‌های غیر نظامی را تحت تاثیر قرارداه است.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از «روزنامه پاکستان»، «خواجه محمد آصف» وزیر دفاع پاکستان بیان داشت: عناصری که در مورد مداخله ارتش در امور دولتی پاکستان سخن می‌گویند باید گذشته این کشور را مشاهده کنند.

 

وی افزود: شایعات برخی مبنی بر مقابله دولت پاکستان برای دستیابی به نفوذ در برخی نهادهای این کشور بی اساس است.


خواجه آصف تصریح کرد: ارتش پاکستان به دلیل ۴۰ سال حکومت نظامی در این کشور دولت‌های غیرنظامی را همواره تحت تاثیر غیرمستقیم قرار داده و هیچ رقابتی بین ارتش و دولت این کشور وجود ندارد.

 

وزیردفاع پاکستان اظهار داشت: مخالف شدید دولت نظامی است اما اکنون احساس آرامش می‌کند اما اگر روزی مداخله ارتش در دولت غیرنظامی در پاکستان را احساس کند حتما صدای اعتراض خود را بلند خواهد کرد.

 

وی با توجه به انتقاد ارتش علیه دولت این کشور گفت: انتقاد علیه دولت از سوی رسانه‌ها و قوه قضائیه نیز در پاکستان مطرح می‌شود پس چرا تنها انتقاد ارتش علیه دولت در این کشور برای برخی مهم شده است.

 

به گفته برخی کارشناسان، دولت و ارتش پاکستان در موارد مختلف سیاست‌های داخلی و خارجی این کشور اختلاف دارند بنابراین، ارتش سعی دارد که مسایل این کشور با هند، تنش یمن، روند صلح افغانستان و سایر مسایل داخلی پاکستان را به خواسته خود به پیش ببرد.

 

رئیس ستاد ارتش پاکستان در تحولات اخیر منطقه دیدارهای مهمی از کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای انجام داد که باید از سوی وزارت امور خارجه این کشور انجام می‌شد.

 منبع : مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :