موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ایران

a/3278 :کد

0

جزئیات عملیات پیچیده پلیس برای دستگیری شش سارق مسلح طلا

  پنجشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۲
تعداد بازدید : ۷۱۰   
 تحلیل ایران -جزئیات عملیات پیچیده پلیس برای دستگیری شش سارق مسلح طلا

جزئیات عملیات پیچیده پلیس برای دستگیری شش سارق مسلح طلا فروشی

رئیس پلیس پایتخت جزئیات دستگیری شش سارق مسلح کارگاه طلاسازی در محدوده بازار تهران را تشریح کرد.

 

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار حسین ساجدی نیا ظهر امروز که به همراه سرهنگ محمدیان، رئیس پلیس آگاهی پایتخت در حاشیه مراسم بازسازی صحنه جرم حاضر شده بود در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات سرقت از کارگاه طلاسازی و عملیات ماموران برای دستگیری سارقان پرداخت و گفت: در یکی از روزهای پایانی سال 93 در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع سرقت از یک کارگاه طلاسازی در محدوده بازار تهران اطلاع داده شد که به دنبال آن ماموران پلیس در محل آماده شده و تحقیقات اولیه دراین خصوص انجام شد.

 

ساجدی نیا با اشاره به فرار سارقان از محل اظهار کرد: تیمی زبده از ماموران پلیس آگاهی رسیدگی به پرونده را در دستور کار خود قرار داده و با تحقیقات گسترده ظرف حدود یک هفته موفق به شناسایی هویت سارقان شده و سرنخ‌هایی را از آنان به دست آوردند.

 

ساجدی نیا با بیان اینکه برخی از این سارقان به خارج از کشور سفر کرده بودند گفت: به همین دلیل کارآگاهان منتظر ماندند تا چند سارق مسلحی که به خارج از کشور رفته بودند، دوباره به داخل بازگردند.

 

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه چند روز پیش ماموران از بازگشت این افراد به داخل کشور مطلع شده و عملیاتی را نیز برای دستگیری این افراد ترتیب دادند خاطرنشان کرد: شب گذشته در عملیاتی مشترک هر شش سارق مسلح دستگیر و به مقر پلیس آگاهی منتقل شدند.

 

وی با بیان اینکه پنج نفر در تهران دستگیر شده و یک نفر نیز در یکی از شهرهای شمال غرب کشور دستگیر شده است گفت: متهمی که در شمال غرب کشور دستگیر شده نیز در حال انتقال به پلیس آگاهی پایتخت است تا تحت بازجویی قرار گیرد.

 

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به سوابق متهمان دستگیر شده اظهار کرد: دو تن از سارقان پیش از این نیز در پرونده خود سابقه سرقت مسلحانه را داشته‌اند و مدتی را نیز به همین دلیل در زندان بوده‌اند بنابراین از قوه قضائیه می‌خواهم که افراد سابقه داری را که پیش از این نیز به اتهام سرقت مسلحانه دستگیر شده و تاکنون نیز متنبه نشده و به اقدامات مجرمانه خود اصرار می‌ورزند به اشد مجازات برساند.

 

ساجدی نیا در باره اینکه چه مقدار طلااز این طلا فروشی سرقت شده و چه مقدار از آن نیز کشف شده است گفت: حدود 30 کیلوگرم طلا در این کارگاه سرقت شده بود که تاکنون بخش قابل توجهی از این طلاهای مسروقه کشف شده و تحقیقات برای یافتن سایر طلاها ادامه دارد.

 

وی درباره سیستم امنیتی کارگاه طلاسازی نیز اظهار کرد: به طور کلی توصیه ما به تمامی این صاحبان صنوف به ویژه طلا فروشی‌ها و ارز فروشی ‌ها این است که مجموعه خود را به سیستم امنیتی مناسب تجهیز کنند؛ در خصوص این کارگاه نیز باید بگویم که سیستم‌های امنیتی آن مناسب بود اما این سارقان بسیار حساب شده و با برنامه‌ریزی عمل کرده و به محیط کارگاه نیز آشنایی داشتند. همچنین آنان اعتماد برخی از افراد داخل کارگاه را نیز جذب کرده بودند و پس از آن اقدام به سرقت کرده بودند.

 

ساجدی نیا با بیان اینکه در چند سال گذشته طلا فروشان به توصیه‌های پلیسی توجه کرده و آنها را رعایت کرده‌اند گفت: در شش سال گذشته سرقت‌هایی از این دست به شکل حداقلی در تهران انجام شده و شمار آن انگشت شمار است که خوشبختانه سریعا نیز توسط پلیس کشف شده است.

 

وی همچنین در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص وضعیت سرقت و فعالیت قرارگاه مبارزه با سرقت در پایتخت نیز گفت: در فروردین ماه امسال وقوع سرقت 13 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته و در این مدت قدرت کشفیات ما نیز رو به رشد بوده است.

 

به گزارش ایسنا، شماری از شهروندان و کسبه با مراجعه به رئیس پلیس پایتخت از اقدامات نیروی انتظامی برای تامین امنیت و نیز دستگیری سارقان قدردانی کردند که ساجدی نیا در پاسخ به آنان از تداوم طرح‌های پلیس برای تامین هرچه بیشتر امنیت پایتخت خبر داد.

نقل از ایسنا

                               

ایران                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :