موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و دانش

a/32819 :کد

0

۱۲۰ کشور خواستار سرعت بخشیدن به توسعه شبکه جهانی اینترنت

  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۳
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -۱۲۰ کشور خواستار سرعت بخشیدن به توسعه شبکه جهانی اینترنت

نمایندگان ۱۲۰ کشور شرکت کننده در دومین نشست جهانی اینترنت، خواستار سرعت بخشیدن به توسعه شبکه جهانی اینترنت شدند.

نمایندگان ۱۲۰ کشور شرکت کننده در دومین نشست جهانی اینترنت، خواستار سرعت بخشیدن به توسعه شبکه جهانی اینترنت شدند.

به گزارش تحلیل ایران، دومین اجلاس جهانی اینترنت که با حضور جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ۱۲۰ کشور و منطقه از جهان در چین برگزارشد؛شب گذشته، به نشست سه روزه خود پایان داد.


این همایش بزرگ بین المللی که حدود ۲ هزار نفر (۸ رهبر، حدود ۵۰ وزیر، مسئولان بیش از ۲۰ سازمان بین المللی و حدود یک هزار نفر از مدیران شرکت های اینترنتی) در آن شرکت داشتند، روز چهارشنبه ۲۵ آذر ماه جاری با سخنان «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین در شهر «وو جن» در شرق این کشور گشایش یافت تا ارتباط متقابل شبکه ها و دولت ها و همچنین مدیریت بر فضای مجازی را مورد بررسی قرار دهد.


شرکت کنندگان در خاتمه این گردهمایی سه روزه، با صدور بیانیه ای بر استفاده بهتر، سالم و ایمن از اینترنت و جلوگیری از سوء استفاده های افراد و گروههای خاطی از آن تاکید کردند.


همچنین شرکت کنندگان تقویت ارتباطات اینترنتی میان کشورها را یادآور شدند و اعلام کردند که به منظور بهره مندی و مدیریت مشترک اینترنت و ایجاد آینده ای بهتر برای بشریت، باید تلاش ها را در این زمینه افزایش داد.

راهکارهای مقابله با حملات اینترنتی، تقویت شبکه های مخابراتی، فضای مجازی و حاکمیت بر آن و همچنین ارتباط شبکه های اینترنتی میان قاره ای و بین کشورها، از دیگر محورهای مورد توجه شرکت کنندگان در بیانیه پایانی اجلاس بود.


شرکت کنندگان در این اجلاس همچنین خواستار سرعت بخشیدن به توسعه شبکه جهانی اینترنت و زیرساخت های شبکه مجازی شدند و بر حفاظت و گسترش دستاوردهای فرهنگی و تقویت مبادلات فرهنگی و نیز به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات در حوزه مجازی تاکید کردند.


در حاشیه برگزاری این اجلاس ۱۰ مجمع پیرامون ۲۲ موضوع تخصصی از سوی شرکت کنندگان برگزار شد و نمایندگان بسیاری از شرکت ها، جدیدترین فناوری ها و دستاوردهای خود را به معرض نمایش گذاشتند.


محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان نیز که ۲۳ آذر ماه جاری که به عنوان نماینده عالی دولت جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در چهاردهمین اجلاس نخست وزیران سازمان همکاری شانگهای به چین سفر کرده بود، پس از دو روز برگزاری این اجلاس، در دومین نشست جهانی اینترنت نیز شرکت کرد.

منبع: خبرگزاری مهر


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :