موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آلودگی هوا

a/32826 :کد

0

پایداری شرایط جوی و کاهش کیفیت هوای پایتخت در ۴۸ساعت آینده

  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۴
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -پایداری شرایط جوی و کاهش کیفیت هوای پایتخت در ۴۸ساعت آینده

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اطلاعیه ای با اشاره به پایداری جوی هوا طی ۴۸ ساعت آینده اعلام کرد، به همین دلیل در روزهای شنبه و یکشنبه شاهد تراکم آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اطلاعیه ای با اشاره به پایداری جوی هوا طی 48 ساعت آینده اعلام کرد، به همین دلیل در روزهای شنبه و یکشنبه شاهد تراکم آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوای پایتخت خواهیم بود.

در این اطلاعیه که نسخه ای از آن روز شنبه به ایرنا نمابر شده آمده است: امروز و فردا (شنبه و یکشنبه) به دلیل پایداری جوی، تراکم آلاینده های جوی و افزایش ذرات معلق، کیفیت هوای تهران در وضعیت ناسالم قرار می گیرد. 


در این اطلاعیه به عموم شهروندان توصیه شده از تردد غیرضروری در سطح شهرهای تهران، اسلامشهر، شهرری، شهریار، قدس و رباط کریم اجتناب کنند. 


همچنین این سازمان براساس تحلیل و بررسی نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، آسمان استان تهران در روز جاری را قسمتی ابری در پاره ای نقاط همراه با غبار محلی و در بعدازظهر همراه با وزش باد و بارش های پراکنده در ارتفاعات پیش بینی کرده است. 


برهمین اساس، آسمان تهران فردا نیز قسمتی ابری در پاره ای نقاط همراه با غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد پیش بینی شده است. 


بیشینه دمای امروز تهران هفت درجه سانتیگراد و کمینه دمای امشب پایتخت نیز سه درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام شده است. 


براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران شهرستان فیروزکوه با منفی هفت درجه و ورامین با 10 درجه بالای صفر سردترین و گرم ترین نقاط استان در 24 ساعت گذشته بودند. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :