موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/32865 :کد

0

آمادگی اورژانس‎ها برای کمک به بیماران تنفسی

  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ — ۲۰:۴۹
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -آمادگی اورژانس‎ها برای کمک به بیماران تنفسی

سخنگوی اورژانس کشور، وضعیت هوای تهران را برای گروه های حساس ناسالم عنوان کرد و گفت: اکنون شرایط برای سالمندان، بیماران تنفسی و کودکان مناسب نیست.

سخنگوی اورژانس کشور، وضعیت هوای تهران را برای گروه های حساس ناسالم عنوان کرد و گفت: اکنون شرایط برای سالمندان، بیماران تنفسی و کودکان مناسب نیست که لازم است این افراد از خود مراقبت بیشتری کنند و مردم هم از وسائل نقلیه عمومی استفاده کنند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مجتبی خالدی گفت: ممکن است شرایط آلودگی هوا تا روز دوشنبه ادامه یابد اما افرادی که ساعات طولانی تردد می کنند و فعالیت بدنی دارند، باید نکات بهداشتی را به شدت رعایت کنند.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به آلودگی هوا، استفاده از ماسک، برای سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی توصیه می شود و چنانچه شرایط هوا بحرانی شود عوامل اورژانس در مناطق پرتردد حضور یافته و راهنمایی های بهداشتی را ارائه و در صورت لزوم ماسک توزیع خواهند کرد.

سخنگوی اورژانس کشور گفت: در زمان بحران شرایط آب و هوایی، در صدد هستیم تا بتوانیم زمان ارائه خدمات فوریت های پزشکی را کاهش دهیم و در بیمارستانها نیز آمادگی کامل و شبانه روزی وجود دارد و بررسی وضعیت هوا نیز توسط کارشناسان بهداشت محیط  وزارت بهداشت  به صورت مداوم انجام می شود و آنها با شرکت کنترل کیفیت هوا ارتباط بسیار خوبی دارند.

خالدی میزان آلودگی هوای تهران را بین 150 تا 160 عنوان کرد و افزود: اگر شاخص آلودگی هوا به عدد 200 برسد، باید اقدامات بیشتری صورت گیرد و اورژانس 115 نیز فعال تر خواهد شد.

وی همچنین به جلسه امروز کمیته اضطرار آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: در این جلسه، راهکارهایی به منظور پیشگیری از آلودگی بیشتر هوا پیشنهاد شد به گونه ای که بخشنامه ای به کارخانه هایی که باعث آلودگی می شوند ابلاغ شود و در صورت ادامه چنین شرایطی، ممکن است با صلاحدید مسوولین آموزش و پرورش، تعطیلی مدارس تا پایان هفته ادامه یابد.

خالدی در ادامه مردم را به رعایت نکات بهداشتی و مراقبت های لازم تشویق کرد و افزود: تردد های غیر ضروری در سطح شهر و همچنین استفاده از وسایل نقلیه عمومی می تواند در کاهش آلودگی هوا موثر باشد.

سخنگوی اورژانس خاطرنشان کرد: اگر شرایط آلودگی هوا از وضعیت «ناسالم» به سوی هشدار برود، لازم است تا اقداماتی را نیز برای افراد سالم انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :