موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازار

a/32900 :کد

0

هندوانه یلدا کیلویی ۳۵۰۰ تومان است / مردم گران‌تر نخرند

  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ — ۰۱:۳۸
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -هندوانه یلدا کیلویی ۳۵۰۰ تومان است / مردم گران‌تر نخرند

رئیس اتحادیه بارفروشان بابیان اینکه کشت محصول هندوانه درجنوب کشور مطلوب است گفت:عرضه این محصول به مناسبت شب یلدا آغاز شده است وبالاترین قیمت برای هندوانه با کیفیت ۳هزار و ۵۰۰ تومان درهر کیلوگرم است.

رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه کشت محصول هندوانه در جنوب کشور مطلوب است گفت: عرضه این محصول به مناسبت شب یلدا آغاز شده است و بالاترین قیمت برای هندوانه با کیفیت ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم است.

 

به گزارش تحلیل ایران، سیدمحسن محمودی با بیان اینکه بهترین روش تنبیه گرانفروشان ، صرف فعل نخریدن است ، گفت: اگر شهروندان مشاهده کردند که قیمت ها به میزان غیرمعقولی افزایش یافته است می توانند به سامانه های نظارتی و این اتحادیه اطلاع دهند تا برخورد لازم شود.


وی افزود: کشت محصول هندوانه در جنوب کشور زیاد است و تا یک ماه آینده محصول تازه وارد بازار خواهد شد.


محمودی با بیان اینکه هندوانه و پس از آن انار بیشترین میزان مصرف را در شب یلدا دارد،گفت : انار، پرتقال، لیموشیرین و آجیل برای مراسم شب یلدا استفاده می شود.


محمودی یکی از دلایل کمبود هندوانه شب یلدا را بارش تگرگ در شهرستان میناب اعلام کرد و گفت: با توجه به ارزان بودن هندوانه در تابستان ؛ در انبارها هم کمتر ذخیره نشده است.


حسن خدنگی مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی هم گفت: هر کیلوگرم هندوانه در مزارع هزار تا هزار و 500 تومان خریداری می شود و علاوه بر تأمین نیاز داخلی ، صادرات هم داریم.


وی با بیان اینکه سالانه بیش از چهار میلیون تن هندوانه در 143 هزار هکتار تولید می شود ، افزود: 70 درصد این محصول در هرمزگان ، فارس و جنوب کرمان برای عرضه در بازار آماده شده است.


خدنگی اضافه کرد: بخش زیادی از هندوانه مورد نیاز شب یلدا، در استان های هرمزگان، خوزستان، بوشهر، جنوب کرمان و فارس تامین می شود و البته بخشی از هندوانه ها نیز مربوط به سردخانه ها می شود که برای عرضه در بازار شب یلدا، نگهداری شده و البته امسال این نوع هندوانه کمتر است.


مدیرکل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هرکیلوگرم هندوانه در بازار با قیمت هایی بیش از 2300 تا 3000 تومان به فروش می رسد.

 

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :