موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32901 :کد

0

معاون دوما:ایران الگوی روسیه برای مقابله باتحریم های غرب است

  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ — ۰۲:۰۲
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -معاون دوما:ایران الگوی روسیه برای مقابله باتحریم های غرب است

معاون رئیس مجلس دومای روسیه گفت مقابله ایران با تحریم های غرب به الگویی برای این کشور تبدیل شده است.

معاون رئیس مجلس دومای روسیه گفت مقابله ایران با تحریم های غرب به الگویی برای این کشور تبدیل شده است.
 
به گزارش تحلیل ایران به نقل بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه، « غلامعلی حدادعادل» نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران روزجمعه با معاون دومای روسیه دیدار کرد و دو طرف در خصوص همکاری های پارلمانی ایران و روسیه و توسعه مناسبات دوجانبه گفت و گو و مذاکره کردند.

لویچف با اشاره به علاقه مندی کشورش برای گسترش روابط پارلمانی با ایران اظهار داشت: در این خصوص ملاقات های زیادی انجام داده ایم و مجددا بر دعوت «سرگئی ناریشکین» برای سفر «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی ایران به مسکو تاکید می کنیم.

معاون دومای روسیه با اشاره به سفر رییس جمهوری روسیه به تهران و اهمیت آن برای روابط دو کشور گفت: سفر ولادیمیر پوتین به تهران و ملاقات وی با رهبر انقلاب اسلامی و رئیس جمهور تحرک مضاعفی را در روابط مسکو و تهران ایجاد کرده است.

وی افزود: در پارلمان روسیه نسبت به گسترش روابط با ایران هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی حسن نیت وجود دارد و این موضوع پی گیری می گردد.

معاون دوما با اشاره به موفقیت ایران در مقابله با تحریم های غرب گفت: در پارلمان روسیه برای مقابله با تحریم، ایران را مثال می زنیم که چگونه تحریم ها را به فرصت تبدیل کرده اید و ما هم تلاش می کنیم که همانند شما تولیدات داخلی را جایگزین واردات کنیم.

وی با ابراز علاقمندی کشورش برای واردات کالا و محصولات کشاورزی از ایران اظهار داشت: در دومای روسیه و فراکسیون حزب «روسیه عادل» (لویچف در ان عضویت دارد) از توسعه روابط با ایران در تمام زمینه ها حمایت می کنیم و معتقدیم که علیرغم وجود مشکلات ، می بایستی تلاش کنیم تا آنها را از سر راه برداریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :