موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32931 :کد

0

هجوم پناهندگان به آلمان در آینده کاهش نخواهد یافت

  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۲۹
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -هجوم پناهندگان به آلمان در آینده کاهش نخواهد یافت

وزیر توسعه آلمان با تاکید بر اینکه هجوم پناهندگان به آلمان در سال‌های آینده کاهش نخواهد یافت، مسئله پناهندگان را همچنان یک وظیفه ثابت برای دهه آینده دانست.

وزیر توسعه آلمان با تاکید بر اینکه هجوم پناهندگان به آلمان در سال‌های آینده کاهش نخواهد یافت، مسئله پناهندگان را همچنان یک وظیفه ثابت برای دهه آینده دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "زوددویچه سایتونگ"، "گرد مولر"، وزیر توسعه آلمان بر این باور نیست که در آینده پناهندگان کمتری به آلمان می‌آیند.

 

وی در این باره اظهار داشت: سیاست پناهندگان یک وظیفه و تکلیف ما برای این دهه باقی خواهد ماند. مولر برای سال آینده یک طرح و ابتکار وزارتخانه اش برای آموزش و اشتغال در شمال آفریقا را اعلام کرده و گفت: کشورهای دارای اولویت تونس، مصر و مراکش خواهند بود.

 

مولر همچنین تصریح کرد که مصر کشوری با تقریبا حدود شش میلیون جوان بی پناه یک چالش بزرگ برای اروپا است.

 

وی اظهار داشت که در دیدار اخیر خود با رئیس جمهور مصر در زمینه تقویت کمک های آلمان برای آموزش های حرفه ای در مصر توافق کرده است.

 

"گرد مولر" تاکید کرد که مسئله مبارزه با دلایل پناهندگی با تاخیر طولانی حالا به مرکز عرصه سیاست رسیده است؛ اما از تشخیص تا عمل هنوز راه طولانی باقی مانده است. مانند گذشته هنوز به اندازه کافی در کشورهای مبدا پناهندگان اقدامات کافی انجام نمی شود.

 

وزارت توسعه آلمان سال آینده می تواند حدود 7.41 میلیارد یورو هزینه کند که حدود 850 میلیون یورو بیشتر از بودجه سال 2015 است. این بودجه اضافه بخصوص برای مبارزه با دلایل پناهندگی هزینه می شود.

 

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :