موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/32933 :کد

0

ترکیه راه خروج از انزوایش را در دخالت نظامی می‌جوید

  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۴۰
تعداد بازدید : ۱۵۷   
 تحلیل ایران -ترکیه راه خروج از انزوایش را در دخالت نظامی می‌جوید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: دولت ترکیه با دخالت نظامی در امور کشورها برای جلوگیری از انزوای خود تلاش می‎کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: دولت ترکیه با دخالت نظامی در امور کشورها برای جلوگیری از انزوای خود تلاش می‎کند.
 
سید حسین نقوی‌حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با دخالت نظامی ترکیه در عراق بیان کرد: اشتباهات استراتژیکی که ترکیه در ماجرای سوریه و تحلیل‎های غلط آنان از شرایط غرب آسیا دولت ترکیه را در شرایط سخت قرار داد.
 
نماینده مردم ورامین با بیان اینکه تلاش دولت ترکیه بر آن است که با دخالت‎های نظامی موقعیت خود را در منطقه حفظ کند تا در انزوا قرار نگیرد اظهارداشت: ترکیه با این روند می‎خواهد خود موجودیت خود را در منطقه به نمایش بگذارد تا مگر بتواند جلوی روندی که انزوایش در منطقه ختم می‎شود را بگیرد.


نقوی‎حسینی اظهار کرد: دولت ترکیه باید بدانند که با حضور نظامی و استفاده از نیروی نظامی اجباری در یک کشور مستقل نمی‌شود جایگاه پیدا کرد و قطعا کشورهای منطقه و همسایگان و به ویژه نهادهای بین‌المللی عکس‌العمل نشان خواهند داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :